Największa na świecie wystawa wiropłatów rozpoczęła się we wtorek i potrwa 3 dni – do 1 marca. PCO, największy w kraju producent wojskowego sprzętu obserwacyjnego, noktowizorów, dalmierzy laserowych, kamer termowizyjnych i systemów kierowania ogniem do roni artyleryjskiej i pancernej na targach w Las Vegas zamierza realizować strategię wchodzenia z technologiami podwójnego przeznaczenia na cywilny rynek.

Potrzebne certyfikaty

Udział w Heli Expo to najlepszy sposób zaprezentowania nowoczesnych gogli noktowizyjnych dla załóg statków powietrznych. Przyrząd uzyskał już odpowiednie certyfikaty Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego. Zgodnie z dokumentem gogle PNL – 3M mogą być stosowane m.in. na pokładach całej rodziny śmigłowców Airbus Helicopters EC-135. PCO jest także w trakcie certyfikacji produktu według wymagań amerykańskiej agencji lotniczej Federal Aviation Administration (FAA). Zamknięcie procesu certyfikacji planuje się do końca 2018 roku.

Zminiaturyzowane lotnicze gogle PNL – 3M są innowacyjnym urządzeniem noktowizyjnym, przeznaczonym do prowadzenia obserwacji terenu i wykrywania przeszkód przez pilotów podczas nocnych lotów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, gogle posiadają niewielką masę i mogą być indywidualne dopasowywane do głowy użytkownika.

Oczy ratownika

Krzysztof Kluza, prezes PCO nie ma wątpliwości, że produkt dzięki dobrym parametrom technicznym i konkurencyjnej cenie ma duże szanse na sukces rynkowy . – Stąd nasza obecność na Heli Expo i plan szerokiej promocji sprzętu – dodaje Kluza.

W Europie, potencjalnymi odbiorcami zainteresowanymi goglami z PCO są firmy cywilne i ośrodki szkoleniowe, zlokalizowane między innymi na terenie Norwegii, Czech, Ukrainy, Hiszpanii, oraz Niemiec. Oferta kierowana jest do nabywców zagranicznych i krajowych, m.in. do policji, publicznych służb ratunkowych, straży leśnej oraz pożarnej.