Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.06.2018 12:44 Publikacja: 04.06.2018 11:55
Foto: Bloomberg
Badanie podróżniczych preferencji świata opublikowała firma Visa. Raport Visa Global Travel Intentions Study sporządzany jest co dwa lata. Najnowszy Visa Global Travel Intentions Study 2018 r. przynosi zaskakujące wyniki. Najczęściej odwiedzanym państwem wśród klientów Visa w ciągu ostatnich dwóch lat była Japonia, przed USA i Australią. W piątce są też Hongkong i Tajlandia.
Utrzymuje się tendencja skracania podróży. O ile w 2013 r. było to średnio 10 nocy, w 2015 r. - 9,5 nocy, to w 2017 już tylko 8 nocy. Średnio Ziemianie odbyli 2,5 wyjazdu w ciągu dwóch lat. „Mieszkańcy z regonu Azji i Pacyfiku przedkładają podróże po swoich regionie; najczęściej do Japonii; większość turystów z USA wybiera Europę (Wielka Brytania 17 proc., Francja - 15 proc.); chętnie też odwiedzają Meksyk, Kanadę i Japonię" - piszą autorzy badania.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
We wtorek odbył się chrzest i wodowanie ORP Jerzy Różycki. To pierwszy z dwóch okrętów rozpoznania radioelektron...
Donald Trump popiera 500-proc. cła na kraje wspierające machinę wojenną Putina. Orlen definitywnie rezygnuje z r...
Od doradztwa na etapie wyboru technologii, przez budowę, po wieloletnią obsługę stacji LNG. Jarosław Patyk, wice...
W 2024 roku rynek telekomunikacyjny w Polsce zwolnił tempo wzrostu, choć rachunki użytkowników operatorów poszły...
Północnoamerykański oddział rosyjskiego holdingu stalowego Evraz objętego sankcjami USA dostanie się amerykański...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas