W tweecie założyciel SpaceX i Tesla napisał: „Ustalmy granicę wieku, po której nie można ubiegać się o urząd polityczny, być może liczbę nieco poniżej 70”.

Chociaż w tweecie nie wspomniał o żadnej konkretnej osobę, to obecny prezydent Joe Biden i jego poprzednik Donald Trump mają ponad 70 lat. A senator Bernie Sanders, z którym Musk wcześniej się pokłócił, ma 80 lat.

W zeszłym miesiącu, w odpowiedzi na tweet senatora Sandersa, w którym ten zażądał, aby niezwykle bogaci Amerykanie „zapłacili sprawiedliwą część” podatków, Musk napisał: „Ciągle zapominam, że wciąż żyjesz”. Musk odpowiedział również śmiejącym się emoji na żart innego użytkownika na temat wieku Sandersa i zaoferował sprzedaż większej ilości swoich akcji Tesli.

W marcu Musk odpowiedział na krytykę Sandersa dotyczącą jego ogromnego bogactwa, mówiąc, że wykorzysta swoje pieniądze, aby pomóc ludzkości. „Zbieram zasoby, aby pomóc uczynić życie wieloplanetarnym i rozszerzyć światło świadomości na gwiazdy” – napisał Musk na Twitterze po tym, jak Sanders zasugerował, że Musk i Jeff Bezos są chciwi.