Miejsca żyjące z ruchu turystycznego mocno ucierpiały w trakcie ostatniego roku. Jednym z nich jest hiszpańska wyspa Ibiza, uchodząca za jedno z najbardziej imprezowych miejsc w Europie. Czerwcowa decyzja o ponownym otwarciu ruchu turystycznego poskutkowała wzrostem zakażeń, dlatego lokalna policja poszukuje ochotników do roli "agentów" mających za zadanie sprawdzać, czy na danej imprezie są przestrzegane obostrzenia związane z pandemią.

Marzy ci się szpiegowska kariera, którą mógłbyś realizować poprzez uczestnictwo w imprezach organizowanych na hiszpańskiej wyspie Ibiza? Ta oferta pracy może pomóc spełnić twoje marzenia, aczkolwiek jest w niej pewien haczyk. Otrzymasz pensję za bywanie na zabawach, ale będziesz w nich uczestniczyć w roli „tajnego agenta” lokalnej policji. Twoim zadaniem będzie raportowanie o zgromadzeniach naruszających obostrzenia covidowe.

Jak podaje lokalna gazeta "Diario de Ibiza" hiszpańska policja poszukuje osób, które stworzą zespół ds. monitorowania imprez, mający zajmować się m.in. wykrywaniem nielegalnych zabaw. Do tej roli siły porządkowe poszukują obcokrajowców, bowiem mieszkańcy wyspy zdążyli dobrze poznać tożsamość lokalnych policjantów i policjantek - podaje gazeta.

- Nie jest łatwo znaleźć odpowiednich kandydatów do tej pracy, ponieważ szukamy ludzi między 30. a 40. rokiem życia. Rekrutacja do programu trwa od dwóch tygodni – przekazał w rozmowie z lokalnym dziennikiem Mariano Juan, lokalny polityk.