Reklama

Rakietowy Homar wiosny nie czyni

Zamówienie dalekosiężnej broni miało być ważnym elementem strategii odstraszania. Ale kupimy tylko 20 wyrzutni, tniemy też inne zbrojeniowe plany.

Aktualizacja: 12.02.2019 11:05 Publikacja: 11.02.2019 21:00

Rakietowy Homar ma być elementem systemu odstraszania i polską odpowiedzią na rosyjskie zestawy Iska

Rakietowy Homar ma być elementem systemu odstraszania i polską odpowiedzią na rosyjskie zestawy Iskander

Foto: materiały prasowe

W wojskowych planach pozyskanie systemu dalekosiężnej artylerii rakietowej Homar miało dać sygnał wrogom, że koniec żartów – sięgamy po „polskie kły". Zamówienie przez MON za 413 mln dol. od rządu USA pierwszych 20 wyrzutni HIMARS jest jednak zaledwie pierwszym krokiem do budowy poważnego potencjału odstraszania.

Czytaj także: Zamiast na sprzęt wojskowy MON wyda milard złotych na drogi 

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Tak handel może skorzystać na cyfrowej rewolucji
Biznes
Abramowicz i Janukowycz przegrali z Brukselą. Pozostają na czarnych listach, odcięci od majątków
Biznes
43 mld euro z UE dla Polski, wyzwanie demograficzne i rozwój energetyki w Afryce
Biznes
Premier Donald Tusk wskazał nowego prezesa UKE. Teraz zagłosuje Sejm
Biznes
Upadek rządu we Francji, drony nad Polską i apel producentów aut elektrycznych
Reklama
Reklama