Chemoservis-Dwory odpadł z rozmów z Ministerstwem Skarbu Państwa w sprawie prywatyzacji największego polskiego producenta pneumatyki siłowej i sterującej CPP Prema. W październiku jako jedna z pięciu firm złożył ofertę wstępną na zakup 1,3 mln akcji stanowiących 92,5 proc. kapitału zakładowego spółki. – Nie zostaliśmy ostatecznie dopuszczeni do dalszych rozmów – mówi Wojciech Mazur, prezes Chemoservis-Dwory. O przyczynach nie chce rozmawiać. Nadal jednak deklaruje, że interesują go podmioty, które pozwoliłyby na dywersyfikację źródeł przychodów.

1,1 mln zł zysku wypracował Chemoservis-Dwory w trzecim kwartale 2011 roku

Spółka przygląda się przede wszystkim producentom i dystrybutorom ciepła, tym bardziej że w tej chwili buduje dla Synthosu zespół kogeneracyjny. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o dwie firmy, których sprzedaż roczna wynosi do 60 mln zł. Mazur nie chce ujawnić ich nazw.

Czy w związku z przejęciem planowana jest zmiana profilu działalności Chemoservisu? – Potencjalna akwizycja nie wpłynie znacząco na profil działalności spółki. Liczymy, że docelowo tego typu działalność stanowić będzie ok. 30 proc. przychodów grupy. Główną pozostanie utrzymanie ruchu na instalacjach przemysłowych, co po planowanej akwizycji stanowić ma około połowy przychodów. W ubiegłym roku było to ok. 60 proc. – mówi Mazur. Pozostałe przypadać będą na produkcję i budowę różnego rodzaju instalacji przemysłowych.