Prezes UOKiK w 2011 r. wydała 172 decyzje w zakresie koncentracji na rynku, o 23 więcej niż rok wcześniej. W 166 przypadkach wyraziła zgodę na transakcję, w trzech innych decyzjach została ona uzależniona od spełnienia przez przedsiębiorców określonych warunków. Dwukrotnie wydany został zakaz koncentracji, a decyzja dotyczyła umorzenia postępowania. Ponadto UOKiK analizował i zajmował stanowisko w 335 sprawach dotyczących koncentracji zgłoszonych do Komisji Europejskiej.
Najgłośniejsze były na pewno dwa zakazy przeprowadzenia transakcji wydane na początku 2011 r. Najpierw zablokowane zostało przejęcie przez PGE kontroli nad Energą, a miesiąc później UOKiK nie zgodził się także na połączenie sklepów internetowych Empik.com oraz Merlin.pl. W obydwu przypadkach Urząd argumentował to potencjalnym poważnym ograniczeniem konkurencji na rynku. Spółki już się od decyzji odwołały do sądu, ale na rozstrzygniecie trzeba będzie jeszcze sporo poczekać.
W drugim kwartale 2011 r. wszystkie decyzje zakończyły się pozytywnie. Jedną z większych było przejęcie przez EM Bidco kontroli nad TP Emitel, jednym z największych operatorów naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Ponadto w kwietniu Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dwa razy oddalił odwołania przedsiębiorców, którzy nie otrzymali zgody na koncentracje w poprzednich latach. Zarówno w przypadku przejęcia spółki Baterpol przez Orzeł Biały, jak i Cogifer przez Koltram, sąd zgodził się z argumentami UOKiK, że transakcje doprowadziłyby do istotnego ograniczenia konkurencji
W trzecim kwartale ubiegłego roku wydane zostały m.in. dwie zgody warunkowe. W lipcu spółka Fresenius Medical Care, zajmująca się m.in. świadczeniem usług medycznych dla osób z niewydolnością nerek otrzymała zgodę na przejecie Eurodialu, pod warunkiem sprzedaży czterech stacji dializ. Urząd zgodził się też po bardzo długim postępowaniu aby UPC kupiło spółkę Aster, ale pod warunkiem odsprzedania część sieci należącą do Aster w budynkach, w których usługi świadczyły wcześniej obie spółki.
Z kolei w ostatnim kwartale 2011 r. zapadła zgoda na przejęcie Polkomtelu przez Spartan Capital Holding. Z kolei także po długim postępowaniu Eurocash dostał zielone światło na zakup pionu dystrybucyjnego od Emperii Holding, ale od warunkiem sprzedaży w ciągu roku 12 hurtowni.