Severin Schwan, prezes koncernu z Bazylei potwierdził, że uda się zrealizować wszystkie cele - sprzedażowe i finansowe - zaplanowane na ten rok. Obrót firmy - mimo wahań kursów walutowych, powinien - tak jak w zeszłym roku - dalej rosnąć. W 2012 Roche wykazał wzrost obrotów o 4 proc. W trzecim kwartale tego roku obrót koncernu wyniósł 11,6 mld franków szwajcarskich (9,4 mld euro). To oznacza, że mimo niekorzystnych wahań kursowych - koncernowi udało się uzyskać obrót większy o 8 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku Roche zanotował wzrost obrotów o 6 proc. Dochód ze sprzedaży - od czerwca do września - wzrósł o 9 proc. na 9,03 mld franków.

Za sukces sprzedażowy Roche odpowiadają przede wszystkim dwa nowe lekarstwa przeciwko rakowi piersi. Preparaty Perjeta i Kadcyla zostały opracowane do leczenia szczególnie agresywnej formy tego nowotworu - typu HER2 plus. Dodatkowo Perjeta jest stosowany do "zmniejszania" guza nowotworowego przed operacją. Poza tym dobre wyniki sprzedaży zanotowały także leki antynowotworowe starszej generacji: MabThera i Avastin oraz lek na artretyzm - Actemra. Największy wzrost sprzedaży Roche zanotował w USA i Chinach - na obu tych rynkach był to wzrost po 16 proc.

Jednocześnie prezes Schwan kategorycznie zaprzeczył pogłoskom o fuzji Roche z konkurencyjnym Novartisem. Podkreślił, iż większościowi akcjonariusze Novartis - rodziny Hoffmann i Oeri - jasno i wyraźnie opowiedzieli się przeciwko fuzji czy współpracy obu koncernów.