Reklama
Rozwiń

Enter Air zawiesza ofertę?

Największa w Polsce linia czarterowa Enter Air zawiesiła swoją pierwszą ofertę publiczną z powodu słabych warunków rynkowych - informuje Reuters, powołując się na dwa źródła zaznajomione z transakcją. Zarząd Enter Air nie komentuje tej informacji.

Publikacja: 09.07.2015 10:26

Enter Air zawiesza ofertę?

Foto: Bloomberg

„Oferta zostanie przełożona ze względu na warunki rynkowe. Mówimy o Grecji i Chinach" – twierdzi jeden z informatorów agencji. Druga osoba zaznacza jednak, że do IPO spółka może powrócić jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Enter Air rozszerzył ramy czasowe dla budowania księgi popytu do 8 lipca, uzasadniając to zawirowaniami na rynkach finansowych wywołanych przez kryzys grecki. Tym samym mogą potwierdzić się przewidywania Wojciecha Zycha z Quercus TFI, który nie wykluczał przesunięcia oferty na jesień.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Spotify zirytował turecki rząd. Playlisty obrażają żonę Erdogana
Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI