Reklama
Rozwiń
Reklama

Ferretti nie wpłynie na giełdę, woli inny szlak

Włoski producent luksusowych jachtów i łodzi motorowych zrezygnował z debiutu na giełdzie i zamierza raczej szukać prywatnego inwestora europejskiego.

Publikacja: 20.10.2019 15:02

Ferretti nie wpłynie na giełdę, woli inny szlak

Foto: materiały prasowe

Grupa Ferretti poinformowała, że rezygnuje z pierwotnej oferty publicznej w Mediolanie, bo nie jest zadowolona z ceny i spodziewanych środków. — Zobaczycie, w 2020 r. wejdzie na pokład nowy inwestor — powiedział Reuterowi prezes Alerto Galassi i dodał, że mógłby objąć ok. 30 proc., a rozmowy w tej sprawie trwają od pewnego czasu.

Galassi wyjaśnił, że wprawdzie liczba inwestorów chętnych do kupienia akcji była dostateczna, ale nie zapłaciliby ceny odzwierciedlającej wartość jego firmy. Było bardzo mało inwestorów ze Stanów, bo wojna Waszyngtonu z Pekinem nie sprzyja debiutowi, gdy większościowym właścicielem jest firma z Chin. Ferretti była na giełdzie od 2003 r., gdy Weichai Holding Group przejęła w niej 86 proc.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Biznes potrzebuje imigrantów, Shein pod ostrzałem Francji, Trump pomnaża majątek
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Biznes
Zachodnie koncerny znów rejestrują swoje marki w Rosji. Dlaczego to robią?
Biznes
Miało być bezpiecznie, będzie oszczędnie. Rząd majstruje przy cyberbezpieczeństwie
Biznes
Google inwestuje w Niemczech. Dobra wiadomość dla niemieckiego rządu
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Biznes
Nowy cel klimatyczny UE, obniżka stóp i kłopoty handlu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama