Te jedne z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień wręczanych najwybitniejszym postaciom polskiej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej, zostały w tym roku przyznane po raz szósty.

Gala nagrody ma w tym roku wyjątkowy charakter, bowiem w 2017 r. Polska Rada Biznesu obchodzi swoje 25-lecie. Uroczystość zorganizowana pod patronatem medialnym „Rzeczpospolitej” jest więc także okazją do przypomnienia historii i osiągnięć tej organizacji skupiającej elitę polskiego biznesu.

W tym roku prestiżowymi Nagrodami Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta wyróżniono czworo wizjonerów.

Zwycięzcą w kategorii „Sukces” został Paweł Marchewka, założyciel firmy Techland.

W kategorii „Wizja i Innowacje” Nagrodę otrzymał prof. Krystian Jażdżewski z Centrum Nowych Technologii UW, a w kategorii „Działalność społeczna” dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”.

Kapituła Nagrody przyznała także i w tym roku Nagrodę Specjalną. Uhonorowany nią został prof. Jan Madey z Uniwersytetu Warszawskiego.

Idea nagród PRB oparta jest na poszukiwaniu ludzi, którzy swoimi postawami i działaniami odwzorowują najlepsze cechy polskich przedsiębiorców, którzy – tak jak patron nagród Jan Wejchert - , nie tylko potrafią osiągać sukces, ale są odważni i zdeterminowani w realizacji swoich wizji, zarówno biznesowych, jak i społecznych.

W tegorocznej edycji konkursu kandydatów zgłaszało blisko tysiąc opiniotwórczych instytucji i osób prywatnych z całej Polski. Nominowani zostali wnikliwie przeanalizowane pod względem moralności płatniczej i sprawdzone we wszystkich dostępnych rejestrach dłużników. Wszystkie spółki pozytywnie przeszły też weryfikację firmy Euler Hermes, która jest partnerem szóstej edycji nagrody.