Coraz bardziej jastrzębie głosy w EBC

Program luzowania ilościowego Europejskiego Banku Centralnego już spełnił swoje zadanie – przekonują zwolennicy bardziej restrykcyjnej polityki monetarnej.

Aktualizacja: 29.01.2018 13:35 Publikacja: 29.01.2018 13:30

Coraz bardziej jastrzębie głosy w EBC

Foto: Bloomberg

– Europejski Bank Centralny musi jak najszybciej zakończyć luzowanie ilościowe - stwierdził Klaas Knot, członek Rady Prezesów EBC. Dodał, że nie ma już żadnego powodu, aby kontynuować program. – Program podziałał tak, jak można było realistycznie oczekiwać – dodał Knot, który kieruje również holenderskim bankiem centralnym. 

EBC jest coraz bliższy zacieśnianiu polityki monetarnej. Na grudniowym posiedzeniu bankierzy centralni przedstawili perspektywę zmiany języka polityki na początku roku, a niektórzy od tego czasu wyrazili swoją przychylność wobec zmiany już w marcu polityki na bardziej restrykcyjną.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Banki
BGK udzielił kredytu na przebudowę i modernizację hotelu w centrum… Rzymu
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama