Reklama

Ukraina aresztowała akcje rosyjskich banków

Sąd Apelacyjny w Kijowie nałożył areszt na akcje i majątek ukraińskich spółek-córek rosyjskich banków państwowych. Zajęte zostały aktywa Sbierbanku, VTB i Prominvestbanku warte łącznie 5 mld dol.

Aktualizacja: 12.09.2018 16:36 Publikacja: 12.09.2018 16:28

Ukraina aresztowała akcje rosyjskich banków

Foto: Bloomberg

„Pozew został uzasadniony decyzją Sądu Arbitrażowego w Hadze (Holandia) z 2 maja 2018 r w sprawie o egzekucję zobowiązań z dłużnika - Federacji Rosyjskiej reprezentowanej przez ministerstwo prawa. Jako rekompensatę za nieruchomy majątek, sąd przyznał, że pozwany (Rosja-red) bezprawnie zajął majątek powodów" - cytuje dzisiejszy (12 września) komunikat sądu w Kijowie agencja TASS. Od rana na moskiewskiej giełdzie akcje Sbierbanku gwałtownie taniały

Powodami występowało 20 ukraińskich firm oligarchy Ihora Kołomojskiego, które utraciły swoje majątki na Krymie wskutek zajęcia półwyspu przez Rosję. Sąd przyznał im 139 mln dol. rekompensaty, za złamanie przez Rosję umowy z Ukrainą z 1998 r o wzajemnej ochronie inwestycji.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Materiał Partnera
Cała naprzód! Strategia mBanku 2026–2030: ambitny kurs na wzrost, relacje i odpowiedzialność
Banki
Revolut zainwestuje miliardy dolarów. Celuje w 100 mln klientów i mówi o Polsce
Banki
Prezes mBanku o podatkach, frankach i nowej strategii: To nie jest sektor nadzwyczajnych zysków
Banki
mBank rzuca rękawicę konkurentom. Czy awansuje na wyższe pozycje?
Banki
Bank Anglii nie obniżył stóp. Mniej sprzedaży obligacji – rynek długu pod presją
Reklama
Reklama