Reklama

Prezes ING: Trzeba wrócić na właściwe tory i przywrócić porządek prawny

W gronie osób związanych z sektorem bankowym mówimy o tym od dłuższego czasu. Trzeba rzeczy postawić z powrotem na właściwych miejscach. Prawo kontraktowe musi być obowiązujące. Wyrok sądu musi być wiążący – podkreślił Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego, w rozmowie z Business Insiderem.

Publikacja: 16.01.2024 11:48

Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego

Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

ala

Szef ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz uważa, że najistotniejszym wyzwaniem dla Polski jest obecnie konieczności przywrócenia porządku prawnego. Jego sektor domaga się tego od dawna i, jak zaznaczył Bartkiewicz, nie chodzi tu tylko o wyniki finansowe banków, ale o podstawy funkcjonowania polskiej gospodarki.

– Trzeba rzeczy postawić z powrotem na właściwych miejscach. Prawo kontraktowe musi być obowiązujące. Wyrok sądu musi być wiążący. Wieczne podziały i konflikt rozkładają konstrukcję wszystkiego, w tym możliwość wykorzystania potencjału gospodarczego – powiedział Bartkiewicz w wywiadzie dla Business Insidera.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Banki
ING Bank Śląski z dużym zyskiem i rekordem w hipotekach
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Banki
Wyniki mBanku nieco rozczarowały. Ale są i tak wyjątkowe dobre
Banki
Bank Pekao z rekordowym zyskiem w III kwartale. Pomaga wzrost kredytów
Banki
Masowe zwolnienia w największym banku Rosji. Pracę straci 13,5 tysiąca ludzi
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Banki
Santander BP poprawia wynik i szykuje się do przejęcia przez Erste
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama