Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.01.2016 06:24 Publikacja: 27.01.2016 20:00
Foto: Bloomberg
Nie ma powodów do podnoszenia opłat przez banki i tą sprawą powinna się zająć sejmowa komisja – uważa minister finansów Paweł Szałamacha. – Oczywiście, że to ma sens, bo banki podnoszą opłaty, mimo że nie ma podstaw do tego – powiedział pytany o zaproszenie szefów banków na posiedzenie sejmowej komisji. Burza rozpętała się po tym, gdy w weekend PKO BP ogłosił zmianę taryf i opłat.
Przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Andrzej Jaworski zapowiedział, że zaprosi w tej sprawie prezesa PKO BP, a także szefów innych banków. Na razie zaproszenie ma charakter publicznego „zawezwania", bo żadne formalne zaproszenia jeszcze nie wpłynęły. Jaworski powiedział, że komisja zaprosi przedstawicieli banków na posiedzenie w lutym. – Zaproszenia zostaną wysłane imiennie prezesom banków. Zaprosimy także KNF, UOKiK, przedstawicieli ministerstw. Chcemy zrobić dużą i bardzo solidną debatę na temat tego, co się w tej chwili dzieje w sektorze bankowym, zwłaszcza po wejściu ustawy o tak zwanym podatku bankowym – powiedział Jaworski cytowany przez PAP.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rynek bankowy przechodzi rewolucję pokoleniową. Do 2035 roku, cyfrowo biegłe pokolenia Z i Alfa będą stanowić zn...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Spółki podpisały term sheet, co jest kolejnym krokiem w przygotowaniu przyszłej transakcji i zacieśnieniem wsp...
To nie będzie uderzenie w „złe banki”, to nie będzie windfall tax – zastrzega minister finansów Andrzej Domański...
Dla kogo korzystne jest kolejne orzeczenie unijnego trybunału w sprawie rozliczeń frankowiczów i banków? ZBP prz...
Angielski bank centralny utrzymał główną stopę procentową na poziomie 4,25 proc. podczas czwartkowego posiedzeni...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas