Rosja: przybywa bankierów-złodziei

Rośnie liczba nieuczciwych bankierów w Rosji. Na czarnej liście banku centralnego figuruje blisko 6400 osób.

Aktualizacja: 27.04.2018 16:15 Publikacja: 27.04.2018 11:51

Rosja: przybywa bankierów-złodziei

Foto: Bloomberg

Bank Rosji poinformował, że w ciągu roku lista powiększyła się o 11 proc. i jest na niej 6392 osoby. Tylko w ciągu czterech miesięcy tego roku przybyło 1,6 tys nieuczciwych bankowców. To właściciele banków, akcjonariusze, członkowie kierownictw, wysocy menadżerowie. Wszyscy nie spełniają kryteriów dotyczących reputacji zawodowej, a ich działalność przyniosła szkody tak bankowi, skarbowi państwa jak i klientom.

Z 6392 nieuczciwych bankierów 1127 to przedstawiciele tzw. niekredytowych organizacji finansowych, których bank centralny umieszcza na czarnej liście od 28 stycznia tego roku, dzięki zmianom w Prawie bankowym. Chodzi tutaj o prywatne fundusze inwestycyjne i emerytalne, ubezpieczycieli, firmy pożyczkowe itp.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Banki
W Banku Millennium więcej ugód niż pozwów. Kiedy koniec sagi frankowej?
Banki
Sprzedaż Santander Bank Polska da impuls do dużych przetasowań na rynku?
Banki
ING BSK i Citi Handlowy pokazały dobre wyniki
Banki
Kryptowalutowa afera korupcyjna na Litwie. Zamieszany urzędnik banku centralnego
Banki
Zysk Citi Handlowego powyżej oczekiwań rynkowych
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem