Reklama

Goldman Sachs powiększa siedzibę we Frankfurcie nad Menem

Amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs przenosi się do nowej siedziby we Frankfurcie nad menem.

Aktualizacja: 05.10.2017 12:52 Publikacja: 05.10.2017 12:13

Goldman Sachs powiększa siedzibę we Frankfurcie nad Menem

Foto: Bloomberg

Dotychczasowe pomieszczenia są za małe. Po Brexicie bank zwiększy zatrudnienie we Frankfurcie trzykrotnie i potrzebuje znacznie większej siedziby.

Obecna lokalizacja to Messeturm – wieżowiec w biznesowym centrum miasta. Do 1997 roku był najwyższym budynkiem biurowym w Europie. Nowa siedziba Goldman Sachs będzie znajdować się w Marienturm - nowym biurowcu, którego budowa zostanie ukończona w 2019 roku. Bank wynajął już biuro o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych na jednym z najwyższych pięter. Nowa lokalizacja może pomieścić 700 pracowników - informuje agencja Reutera.

Obecnie Goldman Sachs zatrudnia we Frankfurcie nad Menem 200 osób.

Marienturm znajduje się na przeciwko centralnej siedziby największego banku Niemiec - Deutsche Bank w samym sercu dzielnicy biznesowej Frankfurtu.

Goldman Sachs już w marcu tego roku poinformował, że po Brexicie przenosi część swoich pracowników do Frankfurtu nad Menem.

Reklama
Reklama

Prezes Richard Gnodde powiedział BBC, że bank zamierza zaproponować przeprowadzkę swoim londyńskim pracownikom, ale także rozpocząć proces rekrutacji na kontynencie.

Jednocześnie przedstawiciele banku zapewnili, że nie wycofają się całkowicie z Londynu, a stolica Wielkiej Brytanii pozostanie "ważnym centrum" nawet po Brexicie.

Banki
Donald Trump zawęził wybór kandydatów na szefa Fedu. I stawia jeden warunek
Banki
BNP Paribas chce mieć milion nowych klientów. I obiecuje podwojenie dywidendy
Banki
Perspektywy bankowości prywatnej w Polsce. AI lepiej dopasuje usługi?
Banki
Romana Kłysz-Rakowska, Santander: Banki liczą na więcej milionerów i sukcesji
Banki
Ostry spór w NBP. Adam Glapiński odsunął trzech członków zarządu od nadzoru
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama