fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Krzysztof Adam Kowalczyk

Od 25 lat dziennikarz ekonomiczny i redaktor, absolwent Politechniki Warszawskiej, niepraktykujący inżynier konstruktor samochodów

Komentarze

Porzućcie nadzieję

Drodzy przedsiębiorcy handlujący z Wielką Brytanią, macie już tylko 11 miesięcy i 11 dni na uniknięcie kraksy.

Kowalczyk:

Komentarze

Młodzi przejmą zarządy

Karuzela z prezesami przyspieszy nie tylko w spółkach Skarbu Państwa. W prywatnych firmach uruchomi ją naturalna sukcesja. I nowe wyzwania.

Kowalczyk:

Komentarze

Przepis na wyższe zarobki

Doganianie Zachodu pod względem zawartości portfela zajmie nam pokolenie albo i dwa. Ale żeby to było w ogóle możliwe, musimy spełnić kilka warunków.

Kowalczyk:

Komentarze

Marzenia naiwniaka

Odpolitycznienie spółek Skarbu Państwa to temat Koalicji Obywatelskiej. Ale kto powiedział, że PiS nie może ściągać od rywali? Zwłaszcza gdy ci wcześniej jednak nie chcieli, a...

Kowalczyk:

Komentarze

Koniec fascynacji Gierkiem

Zbliża się niebezpieczny test. Rysujące się na horyzoncie spowolnienie będzie sprawdzianem nie tylko dla polskiej gospodarki, ale też sprawujących władzę.

Komentarze

Zbyt ambitny kadrowy

Oby Jacek Sasin nie pomylił funkcji wielkiego kadrowego spółek Skarbu Państwa z rolą prezesa tej największej grupy kapitałowej w Polsce.

Kowalczyk:

Opinie

Prawdziwy problem Polaków

Praca nawet do siedemdziesiątki jest nieunikniona, ale wieku emerytalnego w Polsce nie da się podnieść siłowo. Trzeba zmienić świadomość społeczną – zaczynając od pracodawców.

Komentarze

Czarny sen Polaków

Jeszcze słychać ostatnie akordy konsumpcyjnej fiesty, a już ponad połowa z nas obawia się recesji. I zastanawia się, na czym w latach chudych oszczędzać.

Komentarze

Wystarczy już państwa w bankowości

mBank powinien trafić w prywatne ręce, nawet gdyby miały to być ręce zagraniczne. Zachowanie konkurencji i niezwiększanie ryzyk w sektorze bankowym są ważniejsze od repolonizacji.

Kowalczyk:

Opinie

Rachunek za festiwal obietnic

Złoty nie wsiądzie do roller-coastera, nie będzie też wyprzedaży polskich obligacji czy akcji. Wynik wyborów już jest w cenach. Ale koszty wyborczej kiełbasy rozdanej przez PiS...

Komentarze

Lukstorpeda na ślepym torze

Primum non nocere, po pierwsze nie szkodzić – zasada Hipokratesa równie dobrze jak w medycynie sprawdza się w gospodarce. Tyle że wielu polityków o tym nie wie.

Kowalczyk:

Komentarze

Młodzi dobiją motoryzację

Śmiertelnym zagrożeniem dla europejskiego przemysłu samochodowego wcale nie są wyśrubowane normy emisji czy opóźnienie w elektryfikacji tej branży.

Kowalczyk:

Opinie

Nieomylność partyjnych planistów

Nieufne wobec sił wolnego rynku, zastępujące swoją silną ręką jego niewidzialną – taki obraz państwa wyłania się z programu PiS na wybory 2019.

Komentarze

Śmiercionośne słodycze

Wyborcze cukierki, którymi Jarosław Kaczyński kusi, obiecując rekordowy wzrost płacy minimalnej, są bardzo słodkie. Ale wielu się nimi udławi.

Komentarze

Duma narodowa i podatkowa gafa

Podatek cyfrowy raz pojawia się, raz znika. I popycha Prawo i Sprawiedliwość w konflikt lojalności – wobec własnego elektoratu i amerykańskiego sojusznika.

Opinie

Handluj w sieci albo giń

E-rewolucja w sklepach przyspieszyła. Skrzydła rozwijają nawet małe e-sklepy z małych miejscowości. Dopalaczem stał się niedzielny zakaz handlu, który w przyszłym roku jeszcze...

Komentarze

Zasadzka złotego rekordu

Banki płacą ciułaczom marne odsetki, dlatego trwająca właśnie złota hossa prawdopodobnie ożywi cwaniaków chcących naśladować Amber Gold.

Opinie

Susza a woda w WC

Deszcz pieniędzy, jaki spadnie na wieś, nie zastąpi tego prawdziwego. Trzeba szukać nowych rozwiązań. Także w miastach.

Opinie

Rządzie, nie bój się smartfona

Z polską e-administracją jest jak z radziecką elektroniką: niby powinna działać jak ta zachodnia, ale okazuje się naśladownictwem równie doskonałym, jak obraz w krzywym...

Kowalczyk:

Opinie

Gorący stołek kasjera państwa

Marian Banaś

Polska będzie wkrótce miała piątego ministra finansów w ciągu niespełna czterech lat. Jak na kraj, który wedle zapewnień rządzących ma budżet w wyśmienitym stanie, to wyjątkowe...

Kowalczyk:

Opinie

Jak zostałem Judaszem

Warto sobie wreszcie uświadomić, że w sprawie kredytów hipotecznych frankowicze i pozostali klienci banków stoją po przeciwnych stronach barykady.

Opinie

Na „jarkowe” z Kaczyńskim nie wygracie

Piątka za likwidację zakazu handlu w niedzielę i niższe podatki dla słabiej zarabiających pracowników, pała za 13. dla emerytów. W licytacji obietnic Koalicja Obywatelska stara...

Kowalczyk:

Rynek pracy

Opozycja szykuje zachęty do pracy

Zwolnienie ze składek ZUS dla młodych zakładających startupy, stypendia szkoleniowe dla starszych chcących podnieść kwalifikacje oraz zachęty do aktywności zawodowej dla osób w...

Komentarze

Okno możliwości się zamyka

Wraz z rezygnacją z wprowadzenia euro straciliśmy cel, do którego zmierzamy. Bez kompasu i mapy polityka gospodarcza błądzi po bezdrożach usłanych wyborczymi prezentami.

Opinie

Bykowym w prezesa Kaczyńskiego?

Jarosław Kaczyński

Nie wiem, czym Jarosław Kaczyński naraził się resortowi spraw wewnętrznych, skoro ten postanowił za pomocą dodatkowego podatku dać po kieszeni jemu oraz innym bezdzietnym Polakom.

Kowalczyk:
REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA