fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Krzysztof Adam Kowalczyk

Od 25 lat dziennikarz ekonomiczny i redaktor, absolwent Politechniki Warszawskiej, niepraktykujący inżynier konstruktor samochodów

Opinie

Rachunek za festiwal obietnic

Złoty nie wsiądzie do roller-coastera, nie będzie też wyprzedaży polskich obligacji czy akcji. Wynik wyborów już jest w cenach. Ale koszty wyborczej kiełbasy rozdanej przez PiS...

Komentarze

Lukstorpeda na ślepym torze

Primum non nocere, po pierwsze nie szkodzić – zasada Hipokratesa równie dobrze jak w medycynie sprawdza się w gospodarce. Tyle że wielu polityków o tym nie wie.

Kowalczyk:

Komentarze

Młodzi dobiją motoryzację

Śmiertelnym zagrożeniem dla europejskiego przemysłu samochodowego wcale nie są wyśrubowane normy emisji czy opóźnienie w elektryfikacji tej branży.

Kowalczyk:

Opinie

Nieomylność partyjnych planistów

Nieufne wobec sił wolnego rynku, zastępujące swoją silną ręką jego niewidzialną – taki obraz państwa wyłania się z programu PiS na wybory 2019.

Komentarze

Śmiercionośne słodycze

Wyborcze cukierki, którymi Jarosław Kaczyński kusi, obiecując rekordowy wzrost płacy minimalnej, są bardzo słodkie. Ale wielu się nimi udławi.

Komentarze

Duma narodowa i podatkowa gafa

Podatek cyfrowy raz pojawia się, raz znika. I popycha Prawo i Sprawiedliwość w konflikt lojalności – wobec własnego elektoratu i amerykańskiego sojusznika.

Opinie

Handluj w sieci albo giń

E-rewolucja w sklepach przyspieszyła. Skrzydła rozwijają nawet małe e-sklepy z małych miejscowości. Dopalaczem stał się niedzielny zakaz handlu, który w przyszłym roku jeszcze...

Komentarze

Zasadzka złotego rekordu

Banki płacą ciułaczom marne odsetki, dlatego trwająca właśnie złota hossa prawdopodobnie ożywi cwaniaków chcących naśladować Amber Gold.

Opinie

Susza a woda w WC

Deszcz pieniędzy, jaki spadnie na wieś, nie zastąpi tego prawdziwego. Trzeba szukać nowych rozwiązań. Także w miastach.

Opinie

Rządzie, nie bój się smartfona

Z polską e-administracją jest jak z radziecką elektroniką: niby powinna działać jak ta zachodnia, ale okazuje się naśladownictwem równie doskonałym, jak obraz w krzywym...

Kowalczyk:

Opinie

Gorący stołek kasjera państwa

Marian Banaś

Polska będzie wkrótce miała piątego ministra finansów w ciągu niespełna czterech lat. Jak na kraj, który wedle zapewnień rządzących ma budżet w wyśmienitym stanie, to wyjątkowe...

Kowalczyk:

Opinie

Jak zostałem Judaszem

Warto sobie wreszcie uświadomić, że w sprawie kredytów hipotecznych frankowicze i pozostali klienci banków stoją po przeciwnych stronach barykady.

Opinie

Na „jarkowe” z Kaczyńskim nie wygracie

Piątka za likwidację zakazu handlu w niedzielę i niższe podatki dla słabiej zarabiających pracowników, pała za 13. dla emerytów. W licytacji obietnic Koalicja Obywatelska stara...

Kowalczyk:

Rynek pracy

Opozycja szykuje zachęty do pracy

Zwolnienie ze składek ZUS dla młodych zakładających startupy, stypendia szkoleniowe dla starszych chcących podnieść kwalifikacje oraz zachęty do aktywności zawodowej dla osób w...

Komentarze

Okno możliwości się zamyka

Wraz z rezygnacją z wprowadzenia euro straciliśmy cel, do którego zmierzamy. Bez kompasu i mapy polityka gospodarcza błądzi po bezdrożach usłanych wyborczymi prezentami.

Opinie

Bykowym w prezesa Kaczyńskiego?

Jarosław Kaczyński

Nie wiem, czym Jarosław Kaczyński naraził się resortowi spraw wewnętrznych, skoro ten postanowił za pomocą dodatkowego podatku dać po kieszeni jemu oraz innym bezdzietnym Polakom.

Kowalczyk:

Komentarze

Groźba kaucji – i plastik zniknie

Dajmy sklepom i producentom pięć lat na pozbycie się nadmiaru plastikowych opakowań. Jeśli tego nie zrobią, wprowadźmy w całej Europie wysokie zwrotne kaucje za każdą tackę czy...

Opinie

Internet zabije katedry kapitalizmu

Szlaban na zakupy w niedzielę przyspieszył rewolucję w polskim handlu, zamiast ją opóźnić, czego chcieli jego pomysłodawcy. Podatek handlowy tylko ją pogłębi.

Opinie

Niemoralna propozycja

15 proc. opłaty przekształceniowej od naszych oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE to pospolite wymuszenie.

Opinie

Euro i cztery pudła finansisty

Polemizując z naszym redakcyjnym komentarzem „Nie straszcie nas euro” Cezary Mech, doradca prezesa NBP, trafia z wyjątkową precyzją kulą w płot. I to kilkakrotnie.

Komentarze

Po co Polakom te wybory

Więcej wspólnego rynku i wolnej konkurencji w Europie – to główny postulat polskich przedsiębiorców wobec nowego europarlamentu. Od tego zależą dochody naszych firm i miejsca...

Opinie

Ryzyko zbicia termometru

Marek Dietl

Płynąca ze świata profesjonalistów zachęta do wykręcania bezpieczników finansowych państwa to niebezpieczna podpowiedź dla rządzących.

Komentarze

Tak się nie godzi

Rząd popełnia polityczny błąd, zamawiając w trakcie strajku nauczycielskiego propagandowe spoty do kampanii reklamującej miliardowe prezenty w ramach „piątki Kaczyńskiego".

Opinie

PiS nie przekonał przedsiębiorców

Na nic konstytucja dla biznesu i czerwone dywany rozwijane przez władzę. Przedsiębiorcy boją się, że festiwal prezentów socjalnych skończy się podwyżką podatków.

Komentarze

Zapłaci klasa średnia

Nie zdziwię się, jeśli w wyborczym roku do boju ruszą pracownicy służby zdrowia, zwłaszcza słabo opłacane pielęgniarki. A tu jeszcze rolnicy ustawiają się w kolejce po wsparcie...

Komentarze

Gdy konsumpcyjny impuls wygaśnie

„Piątka Kaczyńskiego" nie będzie żadnym perpetuum mobile. PKB nie da się napędzać transferami z budżetu w nieskończoność, inaczej Grecja byłaby dziś potęgą.

Opinie

Wcale nie diabelska alternatywa

Gdybym miał wybierać – trzynastka dla emerytów albo przyzwoite płace dla nauczycieli, stanąłbym po stronie edukacji. Bez niej nie będzie w Polsce innowacyjnej gospodarki.

Opinie

Św. Mikołaj kiedyś się ocknie

W roku wyborczym PiS rozpruł worek z prezentami. Rozdawniczy rozmach trudno będzie jednak utrzymać, gdy nadejdzie poważne spowolnienie gospodarki.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA