fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Krzysztof Adam Kowalczyk

Od 25 lat dziennikarz ekonomiczny i redaktor, absolwent Politechniki Warszawskiej, niepraktykujący inżynier konstruktor samochodów

Komentarze

Na rząd nie liczmy, liczmy na siebie

Musimy się nauczyć żyć i pracować mimo zagrożenia, bo nie ma gwarancji, że nie przyjdą kolejne fale epidemii. Jeśli firmy chcą przetrwać, muszą same zadbać o bezpieczeństwo załóg.

Kowalczyk:

Komentarze

Polska z Tarczą czy jednak na tarczy

Samo uchwalenie pakietu antykryzysowego nie uodporni naszych firm i miejsc pracy na skutki pandemii i lockdownu. Wchodzimy dopiero w pierwszą fazę kryzysu i przepisy trzeba...

Kowalczyk

Komentarze

Oto Europa bez Schengen. Koszmar

Odblokujcie granice dla transportu towarów. Bo może i przetrwamy do końca pandemii, ale gospodarka – na pewno nie. Dzisiaj gołym okiem widać jak ważna jest dla nas nie doceniana...

Kowalczyk:

Opinie

Tarcza antykryzysowa rządu ma sporo dziur

Trzeba przyznać, że rząd do walki ze skutkami koronawirusa przygotował grubą tarczę antykryzysową: 212 mld zł to gigantyczne pieniądze – równowartość 10 proc. PKB. Czy to...

Kowalczyk:

Opinie

#Pomóżprzetrwać tym, których cenisz

Z powodu ograniczeń spowodowanych koronawirusem nasze ulubione bistra, restauracje, kina i teatry znalazły się na ostrym zakręcie. Ich los jest zagrożony. Bez naszej pomocy nie...

Kowalczyk:

Opinie

Zachowajmy zimną krew

Epidemia, podobnie jak panika na giełdach, kiedyś się skończy i gospodarka będzie mogła nadrobić straty. Trzeba więc zrobić wszystko, by firmy do tego momentu przetrwały.

Kowalczyk:

Opinie

Dobry program w złym momencie

Koronawirus, Zbigniew Ziobro i dekoniunktura gospodarcza podstawiają nogę programowi pracowniczych planów kapitałowych (PPK), z którego startem PiS zbyt długo zwlekał.

Kowalczyk:

Opinie

Ten kryzys to szansa

Czy koronawirus zmieni polską kulturę korporacyjną i wzorem dobrego pracownika przestanie być ten, kto poświęca się dla firmy i mimo infekcji trwa na stanowisku pracy?

Wywiady

Walka o konkurencję trwa bez końca

Centralizacja i renacjonalizacja gospodarki po 2015 r. prowadzi do monopolizacji – mówi Anna Fornalczyk, pierwsza prezes i twórczyni Urzędu Antymonopolowego, czyli obecnego UOKiK.

Komentarze

Kultowe dworce. Jak u Kazika

PKP zwlekają z drobnymi remontami, czekając na wielkie inwestycje.Przy tym podejściu lśniące dziś nowością dworce i perony za 20 lat straszyć będą odpadającymi tynkami.

Kowalczyk:

Komentarze

Sasin (prawie) jak Wyspiański

Minister aktywów państwowych zapowiada monopolizowanie państwowej energetyki i odzyskiwanie sprywatyzowanych już firm. Pachnie powrotem do PRL.

Kowalczyk:

Komentarze

Po co wolne sądy przedsiębiorcom

Gospodarka może szybko rosnąć nawet w satrapiach. Ale rynek najlepiej rozwija się w stabilnych demokracjach, gdzie prawo znaczy prawo, a sądy są niezawisłe i sprawiedliwe.

Kowalczyk:

Komentarze

Porzućcie nadzieję

Drodzy przedsiębiorcy handlujący z Wielką Brytanią, macie już tylko 11 miesięcy i 11 dni na uniknięcie kraksy.

Kowalczyk:

Komentarze

Młodzi przejmą zarządy

Karuzela z prezesami przyspieszy nie tylko w spółkach Skarbu Państwa. W prywatnych firmach uruchomi ją naturalna sukcesja. I nowe wyzwania.

Kowalczyk:

Komentarze

Przepis na wyższe zarobki

Doganianie Zachodu pod względem zawartości portfela zajmie nam pokolenie albo i dwa. Ale żeby to było w ogóle możliwe, musimy spełnić kilka warunków.

Kowalczyk:

Komentarze

Marzenia naiwniaka

Odpolitycznienie spółek Skarbu Państwa to temat Koalicji Obywatelskiej. Ale kto powiedział, że PiS nie może ściągać od rywali? Zwłaszcza gdy ci wcześniej jednak nie chcieli, a...

Kowalczyk:

Komentarze

Koniec fascynacji Gierkiem

Zbliża się niebezpieczny test. Rysujące się na horyzoncie spowolnienie będzie sprawdzianem nie tylko dla polskiej gospodarki, ale też sprawujących władzę.

Komentarze

Zbyt ambitny kadrowy

Oby Jacek Sasin nie pomylił funkcji wielkiego kadrowego spółek Skarbu Państwa z rolą prezesa tej największej grupy kapitałowej w Polsce.

Kowalczyk:

Opinie

Prawdziwy problem Polaków

Praca nawet do siedemdziesiątki jest nieunikniona, ale wieku emerytalnego w Polsce nie da się podnieść siłowo. Trzeba zmienić świadomość społeczną – zaczynając od pracodawców.

Komentarze

Czarny sen Polaków

Jeszcze słychać ostatnie akordy konsumpcyjnej fiesty, a już ponad połowa z nas obawia się recesji. I zastanawia się, na czym w latach chudych oszczędzać.

Komentarze

Wystarczy już państwa w bankowości

mBank powinien trafić w prywatne ręce, nawet gdyby miały to być ręce zagraniczne. Zachowanie konkurencji i niezwiększanie ryzyk w sektorze bankowym są ważniejsze od repolonizacji.

Kowalczyk:

Opinie

Rachunek za festiwal obietnic

Złoty nie wsiądzie do roller-coastera, nie będzie też wyprzedaży polskich obligacji czy akcji. Wynik wyborów już jest w cenach. Ale koszty wyborczej kiełbasy rozdanej przez PiS...

Komentarze

Lukstorpeda na ślepym torze

Primum non nocere, po pierwsze nie szkodzić – zasada Hipokratesa równie dobrze jak w medycynie sprawdza się w gospodarce. Tyle że wielu polityków o tym nie wie.

Kowalczyk:

Komentarze

Młodzi dobiją motoryzację

Śmiertelnym zagrożeniem dla europejskiego przemysłu samochodowego wcale nie są wyśrubowane normy emisji czy opóźnienie w elektryfikacji tej branży.

Kowalczyk:

Opinie

Nieomylność partyjnych planistów

Nieufne wobec sił wolnego rynku, zastępujące swoją silną ręką jego niewidzialną – taki obraz państwa wyłania się z programu PiS na wybory 2019.

Komentarze

Śmiercionośne słodycze

Wyborcze cukierki, którymi Jarosław Kaczyński kusi, obiecując rekordowy wzrost płacy minimalnej, są bardzo słodkie. Ale wielu się nimi udławi.

Komentarze

Duma narodowa i podatkowa gafa

Podatek cyfrowy raz pojawia się, raz znika. I popycha Prawo i Sprawiedliwość w konflikt lojalności – wobec własnego elektoratu i amerykańskiego sojusznika.

Opinie

Handluj w sieci albo giń

E-rewolucja w sklepach przyspieszyła. Skrzydła rozwijają nawet małe e-sklepy z małych miejscowości. Dopalaczem stał się niedzielny zakaz handlu, który w przyszłym roku jeszcze...

Komentarze

Zasadzka złotego rekordu

Banki płacą ciułaczom marne odsetki, dlatego trwająca właśnie złota hossa prawdopodobnie ożywi cwaniaków chcących naśladować Amber Gold.

Opinie

Susza a woda w WC

Deszcz pieniędzy, jaki spadnie na wieś, nie zastąpi tego prawdziwego. Trzeba szukać nowych rozwiązań. Także w miastach.

Opinie

Rządzie, nie bój się smartfona

Z polską e-administracją jest jak z radziecką elektroniką: niby powinna działać jak ta zachodnia, ale okazuje się naśladownictwem równie doskonałym, jak obraz w krzywym...

Kowalczyk:
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA