fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Fed zwiększa program skupu aktywów

Bloomberg
Rezerwa Federalna postanowiła, że zwiększy program skupu aktywów do 85 miliardów dolarów miesięcznie. Stopy pozostały bez zmian
Amerykańska Rezerwa Federalna postanowiła, że zwiększy program skupu aktywów do 85 miliardów dolarów miesięcznie - podał w środę bank centralny USA. Fed podał jednocześnie, że nie zmienia stóp procentowych, pozostawiając główną z nich w przedziale 0-0,25 procent. Jest to decyzja zgodna z prognozami analityków.
Dotychczas Fed wydawał co miesiąc 40 miliardów dolarów w ramach trzeciej rundy luzowania ilościowego (QE3) i 45 miliardów dolarów w ramach tak zwanej "Operacji Twist".
"Operacja Twist", w ramach której Fed sprzedaje krótkoterminowe obligacje, a za uzyskane w ten sposób fundusze kupuje papiery o dłuższym terminie zapadalności, wygasa jednak pod koniec grudnia. Z tego powodu amerykański bank centralny zapowiedział zwiększenie wartości programu skupu długoterminowych aktywów (QE3) o 45 miliardów dolarów miesięcznie.
Amerykański bank centralny podał także, iż pozostawi stopy procentowe blisko zera między innymi dopóki stopa bezrobocia pozostanie powyżej 6,5 procent. Przedstawiciele Fedu powtórzyli, że bank będzie skupować aktywa dopóki nie poprawi się sytuacja na amerykańskim rynku pracy.
- Komitet nadal niepokoi się, że bez odpowiedniej polityki, wzrost gospodarczy nie będzie na tyle silny, aby spowodować trwałą poprawę na rynku pracy - podał bank w komunikacie.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA