fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sądzie i urzędzie

Sukces działania bezpłatnych odpisów z KRS przez Internet

63 154 – dokładnie tyle wydruków pobrano w ciągu pierwszych siedmiu dni działania nowej, uruchomionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, usługi – bezpłatnych odpisów z KRS przez Internet
Internetową usługę pozwalającą na pobranie wydruku informacji odpowiadającej aktualnemu odpisowi o podmiocie wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło 28 czerwca.
Usługa udostępniana jest bezpłatnie pod adresem http://ems.ms.gov.pl.
Pobrane wydruki mają moc zrównaną z mocą dokumentów wydawanych przez Centralna Informację.
Na stronie internetowej platformy eMS udostępniany jest również do wglądu Monitor Sądowy i Gospodarczy, zgodnie ze zmianami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 30 kwietnia 2012 r.
Powyższe usługi wpływają na poprawę warunków prowadzenia działalności gospodarczej i podniesienie jakości życia społecznego poprzez ułatwiony dostęp do informacji i obniżenie kosztów.
Jest to kolejny krok na drodze realizacji strategii Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie świadczenia merytorycznych usług związanych z komunikacją z wymiarem sprawiedliwości, a w szczególności obsługą Krajowego Rejestru Sądowego.
Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA