fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Bunt w 23. Bazie Lotniczej NATO przeciw ministrowi Bogdanowi Klichowi

W Sieci Opinii
Ponad 50 żołnierzy z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim chce odejść ze służby. Wypowiedzenie złożył sam dowódca bazy - płk Robert Kozak
 
Czyżby polscy lotnicy zorganizowali bunt przeciw złej polityce ministra Bogdana Klicha? O problemach polskiego lotnictwa wojskowego można by napisać całe tomy. Chociaż entuzjazmu i zaangażowania polskim lotnikom nie brakuje, to Ministerstwu Obrony Narodowej brakuje za to finansów na modernizację sprzętu i doszkalanie pilotów. Problemu ze złożeniem wypowiedzenia przez 50 żołnierzy, w tym 6 z 20 pilotów samolotów MIG-29 oraz dowódcę bazy płk Robert Kozak, nie widzi rzecznik Sił Powietrznych płk Robert Kupracz.
 
Rzecznik Sił Powietrznych płk Robert  Kupracz tłumaczy, że każdy żołnierz ma prawo złożyć wypowiedzenie w dowolnym momencie i nie musi podawać powodów rezygnacji ze służby. - Okres wypowiedzenia to pół roku. To nie dzieje się z dnia na dzień, jednostka ma czas, by się przygotować – przekonuje (…) - Jeśli się od ludzi czegoś wymaga, to trzeba im w zamian coś dać. A tego zabrakło - uważa. Według niego, o wypowiedzeniach zadecydował nie tylko jeden czynnik, ale cały ich szereg.
 
Jak widać za rządów ministra Bogdana Klicha polskie wojsko ma się dobrze. Zastanawiamy się, czy lotnicze katastrofy wojskowe, które przydarzyły się przez ostatnie 4 lata nie są wystarczającym powodem, żeby przestano oszczędzać, nie na sprzęcie, ale na ludziach. Jesteśmy ciekawi, jak czuje się teraz minister Klich, który z takim entuzjazmem mówił, tuż przed wizytą prezydenta Obamy w Polsce:
Od 2013 roku w Polsce będą regularnie pojawiać się amerykańskie F-16 i Herculesy wraz z załogami, wraz z obsługą naziemną i będzie to szansa na utrwalenie amerykańskiej obecności w tej części Europy, co prawda okresowej, ale jednak. A po drugie na szkolenia, wspólne szkolenia, wspólne ćwiczenia z polskimi pilotami.
Jaki efekt był owych dalekosiężnych wizji? To zweryfikowała „real polityka”. Przy takim tempie rozpadu Sił Powietrznych, faktycznie pozostanie nam już tylko latanie migiem na drzwiach od stodoły. To już ministra Klicha nie będzie obchodziło, bo odchodzi do rezerwy w Senacie. Przecież wykonał swoje, jak mówi, "90 procent normy" w MON.
 
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA