fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jak separatyści z RAŚ chcą powitać Jarosława Kaczyńskiego

W Sieci Opinii
Trzeba przyznać, że separatystom z RAŚ nie brakuje specyficznej kreatywności. Przypuszczamy, że może mieć na nią wpływ ekspert od mowy nienawiści - Kazimierz Kutz

Przedstawiciele „narodu” śląskiego za wszelką cenę starają się szokować, w myśl zasady: im głośniej, tym lepiej. W tej pogoni za medialną sławą RAŚ od dawna przypomina pewnego błazna z Biłgoraja. Tym razem na swoim profilu Facebookowym członkowie Ruchu Autonomii Śląska zorganizowali specjalną sondę.
 
Ruch Autonomii Śląska: Wkrótce na Górny Śląsk zawitać ma prezes Jarosław Kaczyński. To dobra okazja, by odwdzięczyć się mu za promocję śląskości i idei autonomii. Co można ofiarować panu prezesowi podczas jego wizyty? Otwieramy giełdę pomysłów.

Oto próbka radosnej twórczości zwolenników Jerzego Gorzelika (pisownia oryginalna):

Fyrdek Dyrdek: Karmę dla kotów
Kris Duda: Dajmy mu świnię, żeby miał (...) przyjaciela.
Sławek 'Mazkot' Karwicki: dajmy mu brata. to z taką odwzajemnioną chamskością
Rafał Bogacki: zaproszenie na terapie dla dzieci z rozbitych rodzin
Ruch Autonomii Śląska: Jakkolwiek pan prezes wzorem kultury z pewnością nie jest, proponujemy nie odpłacać pięknym za nadobne. Prezent powinien mieć jakiś walor edukacyjny. Na naukę nigdy nie jest ponoć za późno.
Piotrek Strycharczyk: Zablokowanie jego wjazdu na Śląsk pokazało by zarówno odrębność terytorialną jak i jedność narodu... Trasa przejazdu na pewno nie jest tajna... Znów by było głośno o sprawie Autonomii.
Ruch Autonomii Śląska: A może by tak wręczyć pakiet o walorach edukacyjnych: książki Alojzego Lyski, mapę językową z 1904 roku i jakiś ładny T-shirt?
Tomek Wieczorek: po pierwsze jeśli przyjedzie na Śląsk jak ostatnio, czyli do Sosnowca, to i tak go nie zobaczymy... a podarować mu można głowę konia
Antoni Respondek: Idzie uodegrać tyjaterle - "Hołd pruski", coby Go ... dowartościować?!
Maciej Orzech: proponuję kartofle i karminadla. Długo by rozkminiał co właściwie zjadł
Kamil Nagórny: Ja bym proponował zjazd na dół do kopalni i zrobić mu symulację tąpnięcia, wybuchu metanu itp. by pomyślał że to na serio. Może wtedy doceni Śląsk. Chodzi mi o scenę podobną jak było w filmie "Barbórka" gdy Warszawiacy zawitali na Śląsk.
Łukasz Wodecki: Koszulkę z napisem "Mein Vaterland ist Oberschlesien"
Jacek Wielgus: A może wszytkie na roz tak po staropolsku "spieprzaj dziadu"
Gosia Mikusz-Mazur: pieprznijmy mu pomnik! zawdzięczamy mu wiele deklaracji w spisie poffszechnym! oni strasznie lubią pomniki... forma oczywiście wg. naszego uznania
Chcielibyśmy uprzejmie poprosić naszego guru od ścigania "języka nienawiści" ministra Radosława Sikorskiego, aby niezwłocznie zajął się tymi wpisami. Jeśli tak ma wyglądać „gościnność” w śląskiej autonomii, to aż strach pomyśleć, co robią gdy kogoś naprawdę nienawidzą.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA