fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Muzeum Praw Człowieka zorganizuje pokazy kina gejowskiego?

W Sieci Opinii
Plany Muzeum Praw Człowieka oburzyły posła PiS Andrzeja Jaworskiego. Placówka ta miałaby organizować m.in. "warsztaty antydyskryminacyjne" i "Tęczowy Dyskusyjny Klub Filmowy"
Nie zgadzamy się na promowanie homoseksualizmu i zachowań dewiacyjnych za publiczne pieniądze Gdańska - zaprotestował Andrzej Jaworski. - Tylko w pierwszym roku działania tej placówki miasto będzie musiało wydaćpięć milionów zł. To pokazuje, w jaki sposób zamierza się wydatkować pieniądze zaoszczędzone na likwidacji szkół. Promowałem kandydaturę Gdańska do Europejskiej Stolicy Kultury, ale teraz czuję się oszukany.
Jeżeli prawa obywatelskie kojarzą się panu Jaworskiemu tylko z różnymi formami seksu, to gratuluję - komentuje Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska.
Na zarzuty posła Jaworskiego odpowiedziała również wiceprezydent Gdańska, Ewa Kamińska, która jest odpowiedzialna za restrukturyzację sieci oświatowej.
Nie robię oszczędności, żeby "przynieść" prezydentowi Gdańska pieniądze na tunel, stadion czy inne przedsięwzięcie. Restrukturyzacja jest prowadzona po to, by zracjonalizować koszty funkcjonowania miejskiej oświaty.
Na razie nie wiadomo, jaki będzie zakres działania Muzeum Praw Człowieka. "Na papierze" istnieje ono od 2011 roku, ale ma zostać otwarte dopiero w 2016 roku. Liczy na dotację z Ministerstwa Kultury. Nas najbardziej ciekawi  jednak, jakie filmy będą pokazywane na „tęczowym klubie filmowym” – bardziej o miłości czy raczej horrory? Bo że chwytające za serce reportaże o gejowskich paradach - nie mamy wątpliwości.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA