fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Andrzej Halicki: Grzegorz Schetyna może być skuteczny poza rządem

W Sieci Opinii
Nosił Grześ razy kilka, poniosą i Grzesia? Wszelkie znaki w Kancelarii Premiera wskazują, że era Grzegorza Schetyny jednak dobiega końca
Aby dokonać kolejnego "przeczołgania" kolegi, trzeba oczyścić przedpole. Poseł Schetyna nie będzie marszałkiem Sejmu, nie będzie także (podobno) ani wicepremierem, ani nawet ministrem. Kim więc zostanie? Tego zapewne nie wiedzą nawet najstarsi górale, ale wie Andrzej Halicki z PO. Uchodzący za "schetynowca" poseł tak tłumaczy wojnę podjazdową w PO:
Platforma jest otwartą partią, która różni się wewnętrznie. Dowodem była choćby szeroka oferta dla wyborców. Wojna jest nam obca, a to, o czym pan mówi, to właśnie różnice. I potrafimy się spierać inaczej niż inne partie. Nikt nikogo nie wyrzuci. Ta wymiana myśli jest zawsze otwarta. Media lubią pisać o "wojnie", ale spór na poziomie nie jest problemem, tylko wartością. Polityka jest też grą zespołową i źle się gra samemu. I politycy PO potrafią odłożyć ambicje personalne na bok, w imię rzeczy ważniejszych. Po ponownie wygranych wyborach wiemy, jaka odpowiedzialność na nas ciąży.

Po tak ładnym wstępie Halicki kontynuuje:

Nie zakładajmy, że Grzegorz Schetyna nie może być skutecznym politykiem, niekoniecznie piastując stanowisko ministra. W jakiej roli będzie się sprawdzał teraz, jest pytaniem do premiera i posła Schetyny. 
 
Doceniamy starania posła Halickiego o pozytywny wizerunek PO. To się w polityce i nie tylko nazywa: robienie dobrej miny do złej gry.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA