fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Aukcja Młodej Sztuki

12. Aukcja Młodej Sztuki
Desa Unicum
Tegoroczny sezon aukcyjny w DESIE Unicum rozpocznie 12. Aukcja Młodej Sztuki
Jak pokazał poprzedni rok, sztuka najmłodsza staje się coraz bardziej popularna – w 2011 roku odbyło się dwa razy więcej licytacji niż w 2010, a średnio na każdej aukcji nabywców znajdowało 90% obiektów. Do katalogu pierwszej w tym roku aukcji młodej sztuki prace zostały dobrane w taki sposób, aby każdy, zarówno doświadczony kolekcjoner, jak i miłośnik sztuki dopiero zaczynający przygodę z twórczością młodych artystów, znalazł coś odpowiadającego jego upodobaniom oraz oczekiwaniom. Jednocześnie, jak zawsze, eksperci domu aukcyjnego zadbali o dobry poziom artystyczny oferty. Tradycyjnie, licytacja każdej pracy zacznie się od 500 zł. Zobacz galerię zdjęć
Wśród prac zamieszczonych w katalogu aukcyjnym wyróżnia się praca Sławomira Shutego - artysty totalnego, tworzącego w różnych dyscyplinach artystycznych. Prezentowana praca z 2007 roku pt.: „Łasy na każdy grosz" to malarski debiut aukcyjny tego twórcy. Warto także zwrócić uwagę na monumentalną pracę Anny Sieradzkiej „Mózg i serce" - dyptyk traktujący o ścieraniu dwóch sił w człowieku, umiejscowionych w mózgu i sercu. Prace te pochodzą z cyklu „Ciało", zwracającego uwagę na fenomen działania ludzkiego ciała.
Kolejnymi debiutami, na które warto zwrócić uwagę są: dyptyk „Baba i dziad" Piotra Saula, utrzymany w konwencji ilustracji; realistyczny akt kobiecy Ewy Szczekan; ciekawe ujęcie perspektywistyczne w obrazie „Hawana" autorstwa Anny Wójcik, czy świeże malarstwo Klaudii Kluczyk.
Z propozycji poza-debiutanckich warto wspomnieć  o serigrafii Pikasa - najbardziej niepokojącego i obiecującego street-artowca na rynku sztuki najnowszej. Nie sposób też pominąć pracy Mateusza Rybki (okładka katalogu), pop-artowo wykorzystującej symbol XX wieku, jakim była Marylin Monroe. Na drugim biegunie stylistycznym leży konstruktywistyczny obraz NAWERA - architekta, projektanta, street-artowca. Ciekawym obrazem-obiektem jest też niewielkich rozmiarów praca wykonana z ekoliny i skóry Andrzeja Sobiepana, studenta wrocławskiej ASP, który w styczniu tego roku zasłynął głośną akcją we wrocławskim Muzeum Narodowym, wieszając swoją pracę podczas nieuwagi ochrony na ekspozycji stałej.
Na aukcji pojawi się także praca „Pink Pearl" Maurycego Gomulickiego - barwnej, niezwykle charakterystycznej i rozpoznawalnej postaci w świecie sztuki zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Autorzy katalogu nie pominęli też artystów szczególnie poszukiwanych przez kolekcjonerów, m.in.: Artura Trojanowskiego, Gossi Zielaskowskiej, Ilony Herc, Marty Frej, Bartka Jarmolińskiego, Justyny Jabłońskiej czy Violi Tycz.
Terminarz aukcji w DESIE Unicum, luty 2012:
12. Aukcja Młodej Sztuki: wtorek, 7 lutego 2012 r., wystawę obiektów można oglądać w Salonie Wystawowym Marchand, Warszawa, Pl. Konstytucji.
2. Aukcja Biżuterii: 9 lutego 2012 r., wystawę przedmiotów, które znalazły się w katalogu aukcji można oglądać w siedzibie DA w Warszawie, ul Marszałkowska 34-50.
6. Aukcja Prac na Papierze: czwartek, 16 lutego 2012 r. Prace prezentowane będą na wystawie przedaukcyjnej w siedzibie DA w Warszawie od 6 lutego.
Wszystkie aukcje odbywają się w siedzibie domu aukcyjnego DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50, o godzinie 19.
 
 
 
 
 
 
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA