fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Reklama na budynku wspólnoty

Wynajmowanie powierzchni reklamowych na budynkach nie jest podstawową działalnością wspólnot mieszkaniowych. Dochód z tego tytułu trzeba więc opodatkować – wynika z postanowienia Urzędu Skarbowego Łódź-Śródmieście (II/423/25/07/G. Z.).
Wspólnota mieszkaniowa wynajmuje ścianę swojego budynku pod reklamę i z tego tytułu uzyskuje dochód. Czy musi zapłacić od uzyskanej kwoty podatek dochodowy? Tak – odpowiedział fiskus. W świetle przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych obowiązujących od 1 stycznia 2007r., wolne od podatku są dochody m.in. wspólnot mieszkaniowych uzyskane z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem tych zasobów, z wyłączeniem dochodów uzyskanych z innej działalności niż gospodarka zasobami mieszkaniowymi.
A zatem z fiskusem trzeba dzielić się dochodami z działalności, która nie jest gospodarką zasobami mieszkaniowymi. – Działalnością taką może być np. wynajmowanie lokali użytkowych, powierzchni reklamowych na budynkach, miejsc na dachach pod anteny satelitarne oraz telefonii komórkowej, oraz odsetki stanowiące przychody, które nie są związane z gospodarką zasobami mieszkaniowymi – uznał Urząd Skarbowy Łódź-Śródmieście.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA