fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Logiczno-abstrakcyjno-rodzinna

Wielbiciele gier planszowych twierdzą, że świąt bez planszowej partii nie ma. W końcu jest czas, by zasiąść do gry z całą rodziną.
Prócz starego, dobrego chińczyka można przetestować nowości, a potem typować najciekawsze z nich w rankingach gier na serwisach internetowych typu www.gry-planszowe.pl.
Ostatnio rekordy popularności bije Blokus. Branżowe portale mają problem z jej zakwalifikowaniem. Najczęściej nadaje się jej kategorię: logiczno-abstarkcyjno-rodzinna.Opis reguł gry jest mało ekscytujący: „dla 2 – 4 graczy. Trzeba umieścić jak największą ilość kamieni na planszy (każdy ma po 21).
Wszystkie dadzą się ułożyć w pełny kwadrat. Punktem wyjścia są narożniki planszy. Poczynając od nich, gracz wykłada swoje klocki (mogą one łączyć się tylko rogami). Należy tu blokować ruchy przeciwników. Wygrywa ten, kto ułoży wszystkie klocki”.
Jednak ci, co już tę nowość wypróbowali, twierdzą, że gra jest emocjonująca, bo posiada ogromną ilość możliwości przeprowadzenia rozgrywki. Być może dlatego Blokus został Grą Roku 2003 w Australii, Finlandii i Japonii, Grą Roku 2004 w Szwecji, a Mensa USA uznała ją za najlepszą grę logiczną wymyśloną po roku 2000. Od niedawna jest dostępna również w Polsce. Ciekawe, jak ocenią ją nasi gracze.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA