fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Aplikacja e-Curia pomoże stronom przy wymianie dokumentów

www.sxc.hu
Trybunał Sprawiedliwości UE oddał do użytku aplikację „e-Curia”, pozwalającą na składanie i odbieranie pism procesowych wyłącznie drogą elektroniczną
E-Curia jest bezpłatną usługą, przeznaczoną dla przedstawicieli stron występujących przed sądami wchodzącymi w skład Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Przy pomocy tej aplikacji, wszelka wymiana dokumentów procesowych z sekretariatami sądów będzie odbywać się drogą elektroniczną.
Adwokaci i radcowie prawni oraz pełnomocnicy państw członkowskich i instytucji, organów i jednostek organizacyjnych Unii, którzy skorzystają z aplikacji, nie będą musieli przekazywać dokumentów procesowych w postaci papierowej i będą zwolnieni z wymogu przedłożenia uwierzytelnionych odpisów tych dokumentów.
Aby móc korzystać z e-Curia zainteresowani powinni wypełnić wniosek o założenie konta - formularz wniosku dostępny jest na stronie: http://curia.europa.eu/e-Curia. Następnie wypełniony formularz należy wydrukować, podpisać i wysłać pocztą.
Uwaga, do formularza muszą być dołączone wymagane dokumenty potwierdzające:
- kopia dowodu osobistego lub paszportu,
- dokument potwierdzający uprawnienia zawodowe (dokument potwierdzający uprawnienia do reprezentowania instytucji lub państwa członkowskiego, lub do występowania przed sądem państwa członkowskiego lub innego państwa, które jest stroną Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym).
Zobacz także:
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA