fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kadry

Archiwizacja dokumentacji w firmie

Odpowiada Jolanta Augustyniak dyrektor generalna OSG na Europę Środkowo-Wschodnią
Chciałabym złożyć dokumentację ZOZ w zewnętrznym archiwum. W jaki sposób uzyskam dostęp do danych niezbędnych do leczenia pacjentów?
Najpierw oczywiście zakład opieki zdrowotnej musi podpisać odpowiednią umowę z firmą, w której zostaną zapisane zobowiązania i zakres odpowiedzialności za powierzoną dokumentację zgodnie z usługą inteligentnego archiwum oraz wymogami prawnymi. Następnie nasi specjaliści przyjeżdżają po materiały i dokonują ich profesjonalnej archiwizacji. Zakład opieki zdrowotnej otrzyma bezpośredni dostęp elektroniczny do precyzyjnego rejestru swoich zasobów. Jeżeli potrzebny
jest jakiś dokument lub jego kopia, można go zamówić i jest on dostarczany na wskazany adres w ciągu doby. Szybciej możemy przekazać kopię w formie elektronicznej. Jest też  możliwość przeglądania dokumentacji w samym archiwum.
• Jaką mam pewność, że dokumenty znajdujące się w zewnętrznym archiwum nie dostaną się w niepowołane ręce czy że nie zaginą?
Nasz system zarządzania dokumentacją odpowiada normom ogólnoświatowym, potwierdzonym przez międzynarodowe stowarzyszenie firm zarządzających dokumentacją PRISM, oraz ustawie o ochronie danych osobowych.  Dokumenty, które trafiają do nas, są inwentaryzowane i lokowane w jednakowo wyglądających pudłach, których identyfikacja następuje przez odczytanie kodu kreskowego.
Materiały umieszczane są losowo na półki w różnych miejscach magazynu, do którego dostęp mają tylko upoważnieni pracownicy OSG i to po podaniu swojej tożsamości i przyczyny wizyty. Nie ma możliwości, żeby osoba postronna odnalazła odpowiednie pudło. Zwłaszcza że tak rozkładamy dokumenty, żeby papiery z tej samej organizacji nie były zgrupowane w jednym miejscu. Nasz system pozwala na ich błyskawiczne odczytanie.
• Jak szybko w razie np. kontroli mogę uzyskać dostęp do swojej firmowej dokumentacji?
Nawet w ciągu kilku godzin, najpóźniej następnego dnia. Zdając sobie sprawę z obciążenia dróg i trudności komunikacyjnych, magazyny lokalizujemy w niewielkiej odległości od dużych miast, choć zazwyczaj nie są one w ich centrach.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA