fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kara za całusy w kinie

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Pocałunki, niewinne pieszczoty, a nawet zwykłe trzymanie się za ręce przez młodzież od 14. do 18. roku życia już niedługo będą karane w Niemczech grzywną.
Tak przynajmniej wynika z projektu ustawy, która trafi w czwartek do Bundestagu. Pod warunkiem wszakże, że tego rodzaju „zachowanie seksualne będzie rekompensatą za świadczenie pieniężne“. Problem w tym, że jeżeli restrykcyjnie traktować nowe przepisy, za owo „świadczenie pieniężne“ można będzie uznać zaproszenie przez nastolatka swej rówieśniczki do kina czy baru.
Chłopak będzie miał kłopoty z policją, nawet jeżeli zaproszona przez niego sympatia nie będzie miała nic przeciwko jego pieszczotom i pocałunkom.
Na tym nie kończą się kontrowersje wokół nowej ustawy. Zgodnie z nią każdy, kto będzie opisywał akty seksualne nastolatków – jak ma to w zwyczaju choćby popularne pismo „Bravo“ – lub też utrwali taką scenę na płótnie, będzie się musiał liczyć z karą więzienia do trzech miesięcy. Zdaniem niemieckiego resortu sprawiedliwości nowe przepisy są realizacją zaleceń UE dotyczących ochrony praw dziecka.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA