fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Spokojnie na rynku akcji

Bloomberg
Inwestorzy analizują wyniki kwartalne GPW, Bogdanki, Tauronu i CEZu. Środowe kalendarium makroekonomiczne jest skromne, ale rynki czekają na decyzję RPP dotyczącą stóp procentowych
Wtorkowe notowania za oceanem zakończyły się w kolorze zielonym. Dow Jones zyskał ponad 0,8 proc., a S&P500 i Nasdaq Composite wzrosły o około 1,2 proc. Indeksy zakończyły handel w pobliżu sesyjnych maksimów.
Giełdy azjatyckie finiszowały w środę po myśli kupujących. Japoński Nikkei wzrósł o 1,2 proc., Hang Seng zyskał 1,7 proc., z kolei Shanghai B-Shares zwyżkował o 1,2 proc. Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy zniżkowały w pierwszej połowie handlu o niecałe 0,5 proc.
Kalendarium makroekonomiczne jest bardzo skromne. Inwestorzy o godz. 13:00 poznają liczbę wniosków o kredyt hipoteczny w USA. Ostatnio odnotowano symboliczny wzrost o 0,2 proc. Trzy godziny później będzie jeszcze odczyt zapasów hurtowników za wrzesień. Analitycy oczekują wzrostu o 0,5 proc., a ostatnio zapasy wzrosły o 0,4 proc.
W centrum uwagi inwestorów znajdzie się podsumowanie dwudniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Większość ankietowanych analityków spodziewa się utrzymania stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Ale nawet jeżeli taka sytuacja miałaby miejsce, to istotna będzie konferencja Rady, gdzie mogą paść słowa o przyszłej ścieżce polityki pieniężnej.
Wyniki za III kwartał publikują dzisiaj m. in. Getin Holding, Koelner, GPW, LPP, Bogdanka, Tauron, CEZ i Boryszew. Zysk netto grupy Tauronu wzrósł w III kw. do 290,5 mln zł z 219,8 mln zł przed rokiem. Zysk netto grupy Bogdanki spadł w III kw. do 25,9 mln zł mln zł z 85,5 mln zł przed rokiem. W przypadku Boryszewa zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł w III kw. 38,67 mln zł wobec 31,55 mln zł rok wcześniej.
Kontrakty terminowe na WIG20 otworzyły się 14 pkt. powyżej wczorajszego zamknięcia. Indeks blue chipów rozpoczął sesję kilkanaście punktów wyżej niż we wtorek, ale już w pierwszej godzinie handlu wrócił w okolicę ostatniego zamknięcia. mWIG40 zyskiwał na początku sesji najmocniej na GPW - po godz. 9:30 wzrósł o 0,6 proc.
Złoty pozostaje neutralny do głównych walut. Wobec euro osłabia się o 0,1 proc. do poziomu 4,3616, podobnie względem dolara do poziomu 3,1635, z kolei wobec franka szwajcarskiego umacnia się o 0,13 proc. do poziomu 3,5216.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA