fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

"Od Wisły do rzeki perłowej" - KONKURS!

materiały prasowe
Historia sprzed 50 lat o podróży do Chin za kierownicą Warszawy - dla naszych czytelników mamy cztery egzemplarze tej niezwykłej książki
Przygodami, które Ryszard Sługocki przeżył w trakcie swojej podróży, można by obdzielić co najmniej kilkanaście innych wypraw i każdy ich uczestnik miałby co opowiadać.
Marzeniem ściętej głowy wydawała się w 1957 roku w PRL wyprawa samochodem dookoła świata. To, że mimo wielu przeciwności udało się ją zorganizować zakrawało na cud a to, że jej dwaj uczestnicy wrócili cali i zdrowi na cud do kwadratu. Jak to się stało możliwe, że wyprodukowana w FSO Warszawa przebyła najeżoną trudnościami drogę przez Bałkany i Turcję, przetrwała burzę piaskową na Wielkiej Pustyni Słonej w Iranie, pokonała  bezdroża  i pułapki Afganistanu i Pakistanu, wyszła zwycięsko z walki z żywiołami Indii, przejechała przez birmańską dżunglę i niedostępną część Chin?
Jak udało się dwóm dziarskim podróżnikom przekroczyć tyle granic, odnaleźć się w różnych kulturowo miejscach i wyjść cało z wielu opresji? Czy znajdzie się śmiałek, który podejmie się powtórzenia tego sprzed pół wieku wyczynu?
Od Wisły do Rzeki Perłowej, Ryszard Sługocki
KONKURS:
Dla naszych czytelników mamy cztery egzemplarze "Od Wisły do Rzeki Perłowej"
Wygrają 4 pierwsze zgłoszenia na adres kultura@rp.pl z linkiem do wybranej recenzji płyty opublikowanej na rp.pl. W tytule mejla proszę wpisać "Od Wisły do Rzeki Perłowej".
Start konkursu: czwartek, 3 listopada, godz. 14.00.
Znamy już zwycięzców, poinformujemy ich drogą elektroniczną. Dziękujemy za udział w konkursie :)
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA