fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spadki i darowizny

Zapis windykacyjny: druk zgłoszenia nabycia rzeczy

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
Od poniedziałku nabywcy rzeczy lub praw majątkowych poprzez zapis zwykły lub windykacyjny będą zgłaszać ten fakt do urzędu skarbowego na nowym formularzu SD-Z2
W pozostałych przypadkach nabycie rzeczy lub praw majątkowych będzie mogło być zgłaszane na dotychczasowym formularzu, do wyczerpania druków, nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2012 r.
Tak zdecydował minister finansów w rozporządzeniu, w którym określił zmieniony wzór tego formularza. Nowe przepisy wchodzą w życie 23 października 2011 r. Tego dnia zaczyna obowiązywać również drugie rozporządzenie ministra finansów w sprawie zeznania podatkowego składanego przez podatników podatku od spadków i darowizn. W nim z kolei minister określił nowy wzór zeznania podatkowego na druku SD-3 oraz informacji na druku SD-3/A.
Nowością w tych formularzach jest rozbudowana pozycja, w której podatnicy podają numer, po którym identyfikuje ich fiskus. Oprócz dotychczasowego numeru NIP pojawiło się miejsce na wpisanie numeru PESEL przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej.
 
 
Czytaj też:
 
 
Zapraszamy do naszych serwisów:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA