fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Agnieszka Radwańska w półfinale turnieju w Pekinie

AFP
Jest półfinał Agnieszki Radwańskiej w Pekinie. Ana Ivanović poddała mecz, przegrywając 3:6, 2:3. O finał Polka zagra z Włoszką Flavią Pennettą
To dobra cecha Agnieszki – zwykle gra lepiej z mocnymi rywalkami. Mecz Polki z Serbką pokazał, jak dobry może być kobiecy tenis, jeśli grające mają wyrazisty styl i przykładają się do walki.
Widowisko było czytelne: Serbka dążyła do jak najczęstszego wykorzystania potęgi swego forhendu, Polka broniła się aktywnie, neutralizowała groźby nie tylko wytrwałością biegania i sprytem, ale także ryzykowną metodą: atakiem przy siatce. Tenis Radwańskiej był skuteczniejszy, choć w chwilach, gdy Ivanović zdobywała inicjatywę, wydawało się, że polskie przewagi są naprawdę kruche.
Polka pierwsza wygrała  gema przy podaniu rywalki, za chwilę był remis, ale mądry tenis Agnieszki dał jej pierwszego seta. Na początku drugiego Ivanović wzmocniła uderzenie i objęła prowadzenie 2:0. Po następnym gemie, wygranym przez Polkę, Ana poprosiła o przerwę na zabieg terapeutyczny.
W tej przerwie trener Tomasz Wiktorowski jeszcze poprawiał plan gry Agnieszki, przypominał o konieczności serwowania na bekhend, mówił o unikaniu najgroźniejszych strzałów Any, zachęcał do wykorzystania sytuacji, w których Serbka odkrywa forhendową stronę kortu. Uwagi miały sens, ale nie okazały się przydatne zbyt długo. Po dwóch kolejnych efektownych gemach, obu dla Radwańskiej, Ivanović poddała się. Przyczyną rezygnacji był ból dolnej części pleców, który czuła już w Tokio.
– Od tygodnia poddawałam się wielu zabiegom, ale chyba niewiele dały. Zrobiłam w czwartek w Pekinie rezonans magnetyczny, lekarze jeszcze nie powiedzieli, co mi jest – mówiła Serbka.
Any żal, ale Agnieszka zasłużyła na równie wielkie brawa i mogą być następne, choć Flavia Pennetta (26. WTA) to groźna rywalka i w meczu z Karoliną Woźniacką zagrała set życia.
Półfinał Polki w Pekinie oznacza, że zarobiła tu już 169 447 dolarów i że na pewno ma miejsce rezerwowej w Masters. Francesca Schiavone już jej nie dogoni. Teraz walka idzie o ósme miejsce w rankingu Race to Champs. Przed półfinałami Polkę wyprzedzały Marion Bartoli i Andrea Petkovic. Francuzka odpadła w trzeciej rundzie, ale Niemka zagra o finał z Rumunką Moniką Niculescu.
 
Pekin. Turniej WTA (4,5 mln dol.).  1/4 finału: A. Radwańska (Polska,  11) – A. Ivanović (Serbia) 6:3, 3:2 krecz; F. Pennetta (Włochy) – K. Woźniacka (Dania, 1) 3:6, 6:0, 7:6 (7-2); M. Niculescu (Rumunia) – M. Kirilenko (Rosja) 3:6, 6:3, 6:4; A. Petkovic (Niemcy, 9) – A. Pawliuczenkowa (Rosja, 13) 6:3, 7:6 (7-2).
Turniej ATP (2,1 mln dol.). Debel - 1/4 finału:  M. Melo, B. Soares (Brazylia) - Ł. Kubot, R. Stepanek (Polska, Czechy) 7:6 (7-5), 6:7 (5-7), 10-3.
Transmisja w Eurosporcie od 9, Radwańska gra drugi mecz ok. 11.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA