fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Duże firmy płacą więcej

ROL
Płace pracowników produkcyjnych w firmach z kapitałem zagranicznym wciąż nieco są wyższe niż w firmach z kapitałem. Pierwsi mają ok. 10 proc. wyższe pensje
Tak wynika z wynika z  raportu płacowego dla stanowisk produkcyjnych 2011 opublikowanego przez Sedlak & Sedlak. Wynagrodzenie podstawowe połowy pracowników produkcyjnych  to mniej niż 2,5 tys. zł brutto.
Do najlepiej opłacanych należeli zatrudnieni w branży chemicznej. Zarobki połowy z nich sięgały prawie 3 tys. zł brutto, a co czwarty otrzymywał ponad 3, 5 tys. zł. Na drugim miejscu, z medianą wynagrodzeń w wysokości 2, 68 tys. zł znaleźli się pracownicy sektora motoryzacyjnego. Najmniej zarabiali pracownicy produkcyjni w firmach z branży elektronicznej i elektrotechnicznej. Płace połowy z nich wyniosły mniej niż 2 tys. zł, a jedna czwarta otrzymywała poniżej 1, 76 tys. zł
Wynagrodzenia pracowników produkcyjnych rosły wraz ze wzrostem wielkości przychodów firmy. I tak, najmniej zarabiali zatrudnieni w przedsiębiorstwach o przychodach do 50 mln zł. Ich płace kształtowały się w granicach 2 tys. zł  brutto. W jednostkach, w których przychody przekroczyły 1 500 mln zł odnotowano najwyższe zarobki – 2, 6 tys. zł.
Przyjrzyjmy się zarobkom na omawianym stanowisku w poszczególnych województwach. Najlepiej opłacani byli pracownicy produkcyjni zatrudnieni w firmach ze Śląska (2, 7 tys. zł) i Wielkopolski (2, 6 tys. zł). Zarobki w Mazowieckim to ok 2, 5 tys. zł, a w Małopolskim – 2,5 tys. zł.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA