fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Miłosz inspiruje kompozytorów

Wiersze polskiego noblisty zainspirowały już wokalistów – płytę wydali w tym roku Stanisław Soyka, po nim zaś Aga Zaryan.
Teraz klimaty poezji Czesława Miłosza będziemy mogli odnaleźć w nowych utworach sześciu kompozytorów różnych pokoleń. Z Kulturą na Ty - poleć swoje wydarzenie kulturalne
Cztery wiersze – „W Warszawie", „Bieg", „Obłoki" i „Annalena" – wykorzystano w utworach na głos barytonowy i orkiestrę Joanny Bruzdowicz, Jarosława Siwińskiego i mieszkającego w Los Angeles Marka Żebrowskiego.
Usłyszymy jednak również muzykę instrumentalną w luźny sposób odwołującą się do tej poezji. I tak Ryszard Osada skomponował orkiestrowy utwór „teMuchi" odnoszący się do żartobliwego tekstu Miłosza „Na cześć księdza Baki".
Koncert rozpocznie „Lituania" jednego z nestorów polskiej muzyki Romualda Twardowskiego (rocznik 1930). Młodsza o prawie sześć dekad Barbara Kaszuba zaprezentuje utwór „... znad Zatoki San Francisco".
Nad stroną muzyczną czuwa dyrygent Paweł Kos-Nowicki, który poprowadzi orkiestrę Warsaw Camerata. Solistą będzie baryton Jarosław Bręk, wiersze Miłosza przedstawi Grzegorz Damięcki.
Przed koncertem, o godz. 17.30, w kawiarence przy Studiu im. Lutosławskiego odbędzie się spotkanie z kompozytorami premierowych utworów.
„Muzyczne pejzaże Czesława Miłosza", Studio im. Lutosławskiego, Warszawa, ul. Modzelewskiego 59, bilety: 10 i 15 zł, do kupienia przed koncertem, niedziela (26.06), godz. 19
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA