fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Więcej optymistów w małych firmach

42 proc. małych i średnich przedsiębiorców zapytanych przez Maison Institute o perspektywy rozwoju gospodarki stwierdziło, że sytuacja się poprawi
Pesymistami pozostało 27 proc. pytanych. To lepsze opinie niż kwartał temu. Bowiem w porównaniu do I kwartału Barometr Gospodarczy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wzrósł o ponad 10 punktów. Optymiści uzyskali przewagę liczebną nad pesymistami.
Autorzy badania zwracają uwagę na to, że jeśli w kolejnym kwartale trend się utrzyma, będzie to oznaczało, że małe i średnie firmy  przejdą do bardziej ofensywnej działalności, po pewnej stagnacji, która była obserwowana w poprzednich miesiącach.
Zbyt optymistyczne nastroje nieco studzi Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP - Nie należy jednak przesadzać z optymismem. Wskaźnik koniunktury jest na poziomie zaledwie 53 punkty, co w skali 100 stopniowej, oznacza, że próg optymizmu został przekroczony o zaledwie 3 punkty.
Zatem w porównaniu do poprzedniego kwartału nastąpiła znacząca poprawa nastrojów, ale w firmach nadal dominuje nastrój wyczekiwania i obserwowania sytuacji na rynku. Więcej będziemy wiedzieć po kolejnej turze badania, za kwartał - dodaje. W badaniu wzięło udział 560 małych i średnich firm
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA