fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Polska włączyła się w powstanie polsko-ukraińskiego kanału

Bloomberg
Magdalena Lemańska
We wrześniu na Ukrainie ruszy polsko-ukraińska telewizja. Kanał będzie się nazywał TVi Europe i będzie nadawał z polską koncesją, m.in. we współpracy z Polsatem i TVP
Właścicielami TVi Europe są Mykoła Kniażycki i Konstantyn Kagalowski
Ukraińska spółka TVi Europe wystarała się o polską koncesję Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, bo na Ukrainie władze odebrały jej innej stacji -  TVi - posiadane dotychczas częstotliwości naziemne (nadaje tam teraz tylko poprzez platformy satelitarne i kablówki). Z polską koncesją kanał ma nadawać 33 proc. programów po polsku, a 67 proc. - po ukraińsku.
Kanał będzie nadawał filmy i seriale zakupione od TVP (trwają negocjacje w tej sprawie) oraz retransmitował programy publicystyczne ze stacji Polsat News. - Od jesieni TVi będzie codziennie pół godziny po emisji w Polsce retransmitować na Ukrainie „Wydarzenia" Polsatu, a następnego dnia rano po wieczornej emisji w Polsce magazyn międzynarodowy „To był dzień na świecie". Ten drugi będzie tłumaczony na język ukraiński - podaje firma. jak podał Mykoła Kniażycki, dyrektor generalny TVi, projekt w formule polsko-ukraińskiej powinien ruszyć jesienią wraz z wejściem w życie nowej ramówki TVi. Pierwotny kanał spółki Kniażyckiego i Kagalowskiego, TVi ,także będzie teraz poświęcał więcej uwagi Polsce. Ma np. pokazywać comiesięczny program telewizyjny przedstawiający polską prezydencję w Unii Europejskiej. Nadająca na Ukrainie od 2008 roku TVi ma profil publicystyczno-dokumentalny. Flagowym programem stacji jest polityczno-społeczny talk show prowadzony przez Mykołę Kniażyckiego „Mykoła Kniażycki zaprasza".
W radzie programowej nowo powołanej stacji TVi Europe zasiadają m.in. Vaclav Havel, były prezydent Czech, Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej"  szef ukraińskiego PEN Klubu Myrosław Marynowycz i Marcin Wojciechowski, dziennikarz „Gazety Wyborczej".
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA