fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Erotyczne atrakcje nocy świętojańskiej

„Noc świętojańska jest seksi!" – głosi portal Barbarella.pl i zaprasza na sobotnią okolicznościową imprezę do jednej z warszawskich kawiarni. Jednak ci, którzy spodziewają się tradycyjnego puszczania wianków i poszukiwania kwiatu paproci, mogą się srodze zawieść, bo organizatorzy postawili na inne atrakcje.
Będzie przegląd zabawek erotycznych, ćwiczenie mięśni Kegla i warsztaty o zabawach w łóżku. – Zależy mi na tym, żeby odżyła tradycja nocy świętojańskiej i by jej świętowanie odróżniało się od zimnych walentynek kojarzących się z kwiatami i czekoladkami – mówi „Rz" organizatorka imprezy Joanna Keszka, redaktorka naczelna portalu Barbarella.pl. Na imprezę zaprasza panów i panie – zarówno bizneswoman, jak i gospodynie domowe.
Dla miłośników słodkości zorganizowano konkurs cukierniczy. Chętni muszą przygotować „niegrzeczne wypieki". „Mogą być torty, ciasta, ciasteczka, mufiny i inne babeczki o zmysłowym wyglądzie" – zachęca Barbarella.pl. Keszka zapewnia, że sama też weźmie udział w konkursie. Jak mówi, już od czwartku wypieka niegrzeczne ciasteczka. Autorzy najlepszych wypieków mogą liczyć na nagrody – wibratory i gadżety erotyczne. – Czas pokazać seksualność od radosnej strony, noc świętojańska to dobra okazja do tego – podkreśla redaktorka.
Skąd skojarzenie nocy świętojańskiej z rozpustą? – Często jesteśmy pytani, czy to była noc ekscesów seksualnych – przyznaje Anita Broda z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. – Rzeczywiście z niektórych źródeł w wynika, że w tę noc można było pozwolić sobie na więcej. Trudno jednak powiedzieć, żeby erotyka była najważniejszym elementem – mówi „Rz" Broda. Zaznacza, że dla kobiet była to okazja do znalezienia przyszłego męża, dla par wywróżenia dozgonnej miłości, dużej ilości dzieci i urodzaju w gospodarstwie.
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA