fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kadry

Badania dla detektywów

Detektyw rzadziej będzie poddawany badaniom psychologicznym
Takie zmiany przewiduje projekt nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się albo posiadających licencję detektywa. Po zmianach będą się musiały poddawać badaniom lekarskim i psychologicznym co pięć lat.
Teraz osoby wykonujące tę profesję muszą iść do lekarza i psychologa przynajmniej raz na trzy lata i uzyskać nowe orzeczenie, że spełniają warunki niezbędne do wykonywania zawodu. Ministerstwo Zdrowia jest zdania, że nie ma potrzeby, aby detektyw tak często badała swój stan zdrowia. W wyjątkowych sytuacjach, tak jak w obowiązującym jeszcze stanie prawnym, tj. na wniosek pracodawcy lub po powrocie z długiej choroby, detektyw będzie mógł iść na badania poza terminem.
Ponadto projekt rozporządzenia określa, że podczas badania lekarz sprawdzi stan ogólny zdrowia detektywa, a w razie potrzeby wyśle go do lekarza specjalisty na konsultacje. Co więcej,  orzeczenie nie będzie już zawierało oceny  sprawności fizycznej zainteresowanego.
Etap legislacyjny: konsultacje społeczne
Zobacz więcej w serwisie:
 
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA