fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Felietony

Michał Kamiński i Roman Giertych nie przejdą do PO

Jacek Lutomski
Rzeczpospolita, Ryszard Waniek Rys Ryszard Waniek
Widmo krąży po Polsce... widmo Platformy Obywatelskiej.
„Ja chciałbym na początku najpierw bardzo wyraźnie powiedzieć – ja do Platformy nie przechodzę, nie zamierzam przejść" – oświadczył Michał Kamiński w poniedziałek w programie „Tak jest".
„Ja się nie wybieram do PO" — Roman Giertych ogłosił parę godzin później w „Faktach po faktach" i uzasadnił politycznie —  „Tym bardziej, że Platforma w ciągu ostatnich tygodni podjęła bardzo gwałtowny skręt w lewo."
Te deklaracje bardzo zasmuciły partię Donalda Tuska. Strateg na miarę Kamińskiego to skarb w każdej formacji politycznej. Właśnie w programie TVN wspominał, jak precyzyjnie wraz z Joanną Kluzik-Rostkowską kreślił linię: „To była nasza wspólna linia, którą ja zaproponowałem. Linia różnienia się od PiS. To znaczy próba raczej nie budowania partii, która będzie próbowała okrążyć Prawo i Sprawiedliwość z prawej strony." I trzeba całkowicie zgodzić się z eurodeputowanym wybranym z listy PiS, że PJN to „próba budowania partii, która będzie próbowała".
Również Roman Giertych bardzo by się PO przydał i to nie tylko wyznaniem, że „wolty w polityce oczywiście się robi". Były polityk, dzisiejszy mecenas wygłosił epokową teorię na temat najsławniejszej katastrofy świata: „Trzeba też pamiętać, że Titanic, dopóki się nie zderzył z górą lodową, nie tonął".
Roman Giertych na pokładzie „Ligi Polskich Rodzin" też nieźle płynął dopóki się nie zderzył z bratnią jednostką pod dowództwem Jarosława Kaczyńskiego.
A propos, to właściwie dziwne, że prezes jeszcze nie oświadczył, że nie zamierza się transferować do PO. Powinien to jak najszybciej zrobić, bo po co ludzie mają plotkować.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA