fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

10. Festiwal Filmów Krótkich,

W programie 10. edycji Festiwalu Filmu Krótkiego obok konkursu polskich etiud studenckich znalazł się przegląd filmów krótkometrażowych nagradzanych na świecie
Impreza ma pomóc w tym, by takie obrazy – nie cieszące się u nas zainteresowaniem dystrybutorów – były częściej sprowadzane i prezentowane.
– Podczas naszych pokazów kluby pękają w szwach – mówi dyr. artystyczny festiwalu Mirosław Pawłowski. – Filmy z nagrodami z Berlina, Wenecji czy Cannes nigdy nie sprawiają zawodu.
Zobaczymy też krótkie metraże wyróżnione w Sundance, Locarno, Oberhausen oraz etiudy studenckie nagrodzone Oscarami. Wśród nich znalazła się francuska animacja „French Roast".
– Intryguje mnie, jak się kończy opowieści o człowieku, który nie ma czym zapłacić za kawę i by zyskać na czasie zamawia kolejne filiżanki – mówi dyr. Centrum Łowicka Katarzyna Hagmajer. I przypomina, że jej pokolenie miało okazję oglądać małe formy filmowe na seansach w kinie. Dlaczego nie wrócić do tej tradycji?
10. Festiwal Filmów Krótkich, Cafe Kulturalna, Nowy Wspaniały Świat, Obiekt Znaleziony, Powiększenie, Skład Butelek, Skwer, wstęp wolny, poniedziałek (13.06) – sobota (18.06), godz. 18 i 21.
program: www.ffk.waw.pl
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA