fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie z rynku

„Rodzina...” ciągle miesza na rynku

Po raz kolejny posłowie rozbudzili nadzieje na kredyty z dopłatami w singlach planujących kupno mieszkania za pieniądze banku. Także rynek wtórny dostał obietnicę, że pozostanie w „Rodzinie...".
Takie m.in. propozycje padły na posiedzeniu Komisji Infrastruktury. Posłowie przyjęli sprawozdanie podkomisji zajmującej się rządowym projektem ustawy zmieniającej zasady udzielania kredytów z dopłatami do oprocentowania.
Nieoficjalnie mówi się, że jeszcze przed wakacjami zmiany w przepisach miałyby zostać uchwalone, bo rząd będzie się spieszył. Realnie jednak nowe przepisy wejdą w życie pewnie najszybciej jesienią.
Nie ma pewności, jak zmieni się „Rodzina...", ale co do jednego nie ma wątpliwości: program od dawna nie działa, jak powinien, nie dofinansowuje budowy tanich mieszkań, nie nadąża za zmianami na rynku.
Także teraz – jeszcze w trakcie prac nad jego nowelą – miesza na rynku. Motywuje do szybkich transakcji, byle tylko skorzystać z dopłat do kredytów po staremu, czyli z zawyżonymi ustawowo limitami cen mieszkań.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA