fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kadry

Wypadki przy pracy i choroby zawodowe

Fotorzepa, Tom Tomasz Jodłowski
Przedstawiamy nasz redakcyjny komentarz dotyczący przepisów o wypadkach przy pracy i chorobach zawodowych
Od wielu miesięcy komentujemy przepisy prawa pracy. Omówiliśmy cały kodeks pracy (zobacz: Kodeks pracy) i część aktów wykonawczych do niego (zobacz wszystkie komentarze prawno-pracownicze: Przepisy z komentarzami).
W styczniu 2011 omawialiśmy dwa rozporządzenia o aktach osobowych pracowników (zobacz komentarz do rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 28 maja 1996 r.) i o świadectwie pracy (zobacz komentarz do rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 15 maja 1996 r.).
Z kolei w lutym – rozporządzenia dotyczące szczegółowych warunków udzielania urlopu wychowawczego (zobacz komentarz do rozporządzenia z 16 grudnia 2003 r.) oraz w sprawie trybu udzielania urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy pracownikom pełniącym z wyboru funkcje w związkach zawodowych (zobacz komentarz do rozporządzenia z 11 czerwca 1996 r.).
W „Prawie i praktyce" z 29 marca zostały omówione trzy rozporządzenia:
Natomiast 29 kwietnia skomentowaliśmy przepisy o pracach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet (zobacz komentarz do rozporządzenie Rady Ministrów z 10 września 1996 r. w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet).
Dzisiejszy komentarz poświęcony jest wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Obejmuje omówienie przepisów wykonawczych do kodeksu pracy w tym właśnie zakresie.
Zobacz:
Więcej przepisów z komentarzami w serwisie:
Zobacz także:
 
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA