fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Przegląd Monodramu Współczesnego rusza w środę

... oraz koncert Czesława Mozila
Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Na początek premiera. Później 11 spektakli konkursowych. A do tego wiele – głównie muzycznych – imprez towarzyszących, również w plenerze. W środę rozpoczyna się dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego
Spektakl Teatru Konsekwentnego „Kto znajduje, źle szukał" zobaczymy poza konkursem pierwszego dnia przeglądu. Lena Frankiewicz przygotowała go na podstawie zbioru tekstów Agłayi Veteranyi wydanego już po jej samobójczej śmierci. Na pomysł wpadła grająca w monodramie Dorota Abbe.
– Postanowiłyśmy opowiedzieć od końca o życiu, które doprowadziło Veteranyi do tak tragicznej decyzji – tłumaczy Lena Frankiewicz. I dodaje, że w spektaklu ani razu nie pada słowo „samobójstwo", a na scenie nie starała się budować klimatu makabresek znanych choćby z najbardziej popularnej książki Veteranyi „Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze?".
– Próbowałyśmy raczej wejść do jej głowy i odkryć, co się w niej kłębiło – mówi reżyserka.

Intymny mały świat

Sądząc po zestawie imprez towarzyszących, w tym roku organizatorzy postawili przede wszystkim na wrażenia muzyczne. Tuż po inaugurującym spektaklu w Starej Prochoffni zagra Czesław Mozil. Twórca promować będzie DVD zawierające nagrania z jego koncertów i film dokumentalny o nim zatytułowany „W moim maluteńkim świecie". To kolejny występ Czesława w trakcie przeglądu – pierwszy raz pojawił się jako gość VII edycji.
 
* 9. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego – Stara Prochoffnia, Warszawa, ul. Boleść 2, Staromiejskie Centrum Kultury, ul. Jezuicka 4 środa (11.05) – niedziela (15.05) bilety: 15 zł – spektakle konkursowe, 40 zł – spektakle i koncerty pozakonkursowe, 220 zł – karnet program: www.przegladmonodramu.of.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA