fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Najbardziej atrakcyjne firmy na polskim rynku pracy

Dobre wynagrodzenie to najważniejszy czynnik motywujący pracowników
Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
Za branżę najbardziej atrakcyjną dla pracowników Polacy uznają energetykę i ciepłownictwo. Kojarzą ją z wysokimi zarobkami i stabilnością zatrudnienia, co decyduje o wyborze pracodawcy
Innowacyjność firmy oraz jej troska o środowisko i społeczeństwo nie wpłyną znacząco na nasz wybór pracodawcy. Jako istotne wymienia je co dziesiąty Polak. Największą uwagę nadal zwracamy na wysokie wynagrodzenie, które dla ponad siedmiu na dziesięciu badanych jest istotnym czynnikiem przy wyborze pracodawcy.
Nieco mniej się liczą przyjazna atmosfera pracy, stabilność zatrudnienia. Są one istotne dla sześciu na dziesięciu Polaków, którzy uczestniczyli w badaniu dotyczącym wizerunku polskich pracodawców. Przeprowadziła je agencja zatrudnienia Randstad wśród 7 tysięcy osób, które oceniały atrakcyjność 150 największych firm w Polsce na rynku pracy, biorąc pod uwagę dziesięć czynników, w tym wynagrodzenie, stabilność zatrudnienia, ofertę szkoleniową etc. W czołówce najbardziej atrakcyjnych dla pracowników branż znalazły się – poza energetyką i ciepłownictwem – także motoryzacja i przemysł elektrotechniczny.
Jednak to przedstawiciel branży medialnej – telewizja TVN – wygrał  ranking Randstad Award na najbardziej atrakcyjnego pracodawcę w Polsce. Stację wysoko oceniono pod względem wysokości wynagrodzenia, możliwości na przyszłość i stabilnej sytuacji finansowej.
Dwa kolejne miejsca zajęły Toyota Manufacturing Poland (jej atutami były przyjazna atmosfera pracy i dobre szkolenia) oraz Vattenfall Poland – które nie znalazły się natomiast w dwudziestce najlepiej znanych pracodawców. Tu wygrała Poczta Polska, którą zna ośmiu na dziesięciu Polaków.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA