fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

183 mln zł dotacji z UE na systemy informatyczne firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła pierwszy z dwóch tegorocznych konkursów na unijne e-dotacje typu B2B (business to business). Jego budżet to prawie 183 mln zł
To środki z programu operacyjnego „Innowacyjna gospodarka" (działanie 8.2) na dostosowanie systemów informatycznych współpracujących ze sobą przedsiębiorstw. Firmy mogą pozyskać od 20 tys. do 2 mln zł. Zainteresowanie grantami na integrację systemów informatycznych kooperujących firm rośnie. W jedynym w 2010 r. konkursie złożono rekordowo dużo wniosków (1002). Ich duża liczba była spowodowana tym, że w ubiegłym roku był to jedyny konkurs na te dotacje podczas, gdy w 2009 r. były aż trzy. W tym toku będą dwa. Poza już ogłoszonym, drugi zaplanowano w październiku. – Nabór wniosków o dofinansowanie w pierwszym konkursie w 2011 r. w ramach działania 8.2 "Innowacyjnej gospodarki" rozpocznie się 4 i potrwa do 29 kwietnia – informuje Miłosz Marczuk z PARP. - Zasady przyznawania dofinansowania nie uległy istotnym zmianom w porównaniu do konkursu z 2010 r. - dodaje. To ważna informacja, bo ubiegłoroczny nabór odbywał się na nowych zasadach merytorycznych i organizacyjnych. Wyeliminowano tzw. kryterium czasu i wprowadzono nowe, ostrzejsze kryteria oceny projektów. Przedsiębiorcy ubiegający się o te dotacje po raz pierwszy mogli aplikować w formie elektronicznej. - W dokumentacji konkursowej obowiązującej dla pierwszego w 2011 r. konkursu wprowadzono niewielkie zmiany, które mają przede wszystkim na celu ułatwienie przedsiębiorcom zrozumienia zasad aplikowania o dofinansowanie oraz przygotowanie projektu, który będzie kwalifikował się do otrzymania wsparcia - uspokaja Marczuk.
Dotacje we wcześniejszych konkursach otrzymały m.in. internetowy sklep opon Oponeo. pl na połączenie systemu z systemami hurtowych dostawców opon Ekopol oraz Górnośląski Holding S.A. na wdrażanie innowacyjnego systemu w zakresie dystrybucji paliw. – Dzięki wdrożeniu najnowocześniejszych technologii informatyczno–komunikacyjnych przedsiębiorcy, którzy otrzymają dofinansowanie powinni skuteczniej konkurować na rynku m.in. poprzez usprawnienie współpracy ze swoimi partnerami biznesowymi – kończy Marczuk.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA