fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatek dochodowy

Czy naliczone a nieotrzymane odsetki podlegają opodatkowaniu?

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą. Jeden z jego kontrahentów przez dłuższy czas nie regulował należności.
Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należności te zostały zaliczone do przychodów należnych i opodatkowane. Zostały naliczone również odsetki za nieterminową płatność należności, których również kontrahent nie zapłacił.
Czy odsetki te podlegają opodatkowaniu w momencie naliczenia, czy też w momencie zapłaty przez kontrahenta ?
Naliczone a nieotrzymanie odsetki nie podlegają opodatkowaniu. Taki obowiązek zaistnieje dopiero w momencie faktycznego ich otrzymania (art. 14 ust. 1 i ust. 3 pkt 2 updof).
Czytaj więcej w serwisie:
Źródło: Krajowa Informacja Podatkowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA