fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

OZE to nowe miejsca pracy

Bloomberg
Branża odnawialnych źródeł energii może dać dwa razy więcej pracy niż sektory górnicze i wydobywczy — przekonuje firma doradcza Primum w raporcie na zlecenie Greenpeace'u
Do 2020 roku w energetyce odnawialnej w Polsce może powstać 350 tys. nowych miejsc pracy, jeśli zastosuje się radykalny scenariusz zastępowania konwencjonalnych elektrowni ekologicznymi.
— Najwięcej dodatkowych miejsc pracy, bo w sumie 190 tys. do 2030 roku,  może dać  produkcja energii z biomasy, skorzysta na tym główne rolnictwo - ocenia Henryk Gaj z firmy Primum.
Energetyka wiatrowa może dać w ciągu najbliższych dwudziestu lat 50 tys. miejsc pracy. Jednocześnie w tym czasie ok. 40 tys. osób straciłoby zatrudnienie w sektorze górnictwa i energetyki konwencjonalnej.
Raport "Pracując dla Klimatu" powstał przy założeniu, że odnawialne źródła dostarczą w 2020 r. 26 proc. energii elektrycznej, a do 2050 r - 80 proc. Jednocześnie zużycie energii w gospodarce będzie w 2030 r. mniejsze o 20 proc. niż zakłada Polityka Energergetyczna Państwa.
— Oczywiście nie jesteśmy w stanie szybko przejść do masowego zastępowanie konwencjonalnych elektrowni źródłami odnawialnymi. W okresie przejściowym potrzebne będzie większe wykorzystanie gazu — ocenił Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA