fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Dom Development wchodzi do Wrocławia

?Za mkw. mieszkania na wrocławskim osiedlu Oaza trzeba zapłacić od 5,7 do 7,25 tys. zł?
Materiały Inwestora
Warszawski deweloper debiutuje poza stolicą. Spółka rozpoczyna budowę osiedla Oaza przy ul. Nyskiej we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Chce tu postawić 460 mieszkań
– W planach mamy dalsze inwestycje poza Warszawą. Myślimy m.in. o rynku poznańskim, trójmiejskim czy krakowskim, prawdopodobnie jednak w 2011 roku będziemy koncentrować się na Warszawie oraz Wrocławiu – mówi Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development.?
Spółka wprowadza na wrocławski rynek 116 lokali z pierwszego etapu inwestycji Oaza. Za mkw. mieszkania w tej części osiedla trzeba zapłacić od 5,7 do 7,25 tys. zł. Istnieje możliwość zakupu lokalu wykończonego pod klucz.?
Najmniejsze dostępne mieszkanie to kawalerka o powierzchni 28,9 mkw., natomiast największe, 96-metrowe, ma cztery pokoje. Do mieszkań na parterach są przypisane ogródki (w cenie mieszkania).?W pierwszej części inwestycji Dom Development przewidział 117 miejsc garażowych: 89 pojedynczych w cenie 26,7 tys. zł oraz 28 miejsc ze schowkiem za 33,4 tys. zł. Stanowiska znajdą się w jednopoziomowym garażu podziemnym.?
Osiedle utworzą cztery sześciopiętrowe budynki w kształcie litery L, otaczające wewnętrzny dziedziniec. Wewnątrz inwestycji znajdzie się zielone patio z fontanną oraz plac zabaw dla dzieci.?
– Dla kupujących mieszkania na tym osiedlu przygotowaliśmy specjalny program finansowy, przystosowany do indywidualnych potrzeb klientów. Rata za mieszkanie może wynosić zaledwie 600 zł – podkreślają przedstawiciele dewelopera.?
Autorem projektu osiedla jest wrocławska agencja architektoniczna AP Szczepaniak – autor między innymi takich projektówm jak Arkady Wrocławskie. Głównym wykonawcą inwestycji będzie spółka Wrobis.?
Deweloper planuje, że pierwszy etap projektu będzie gotowy pod koniec trzeciego kwartału 2012 roku.?
Przedstawiciele Dom Development oceniają, że atutem inwestycji jest już sama lokalizacja. Z ul. Nyskiej można szybko dotrzeć do centrum autobusem czy tramwajem. W sąsiedztwie są parki: Skowroni, Południowy i Wschodni. Nie brakuje też punktów handlowych.?
 
Spółka Dom Development to jeden z największych deweloperów na polskim rynku. Buduje budynki wielorodzinne z apartamentami i mieszkaniami oraz domy (wolno stojące, w zabudowie bliźniaczej i szeregowej).?Wśród zrealizowanych przez spółkę projektów są m.in. osiedla mieszkaniowe Marina Mokotów, Akacje, Derby, Kasztanowa Aleja, Olimpia, Jeżewskiego, Bartycka, Fort Bema, Bemowo, Olbrachta, Zawiszy, apartamenty: Opera, Morskie Oko, Patria, Bruna, Gdański, Grzybowska4 oraz osiedla domów jednorodzinnych: Białopole i Wille Laguna.?Obecnie deweloper prowadzi siedemnaście inwestycji.?Od 2006 r. Dom Development jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Największym akcjonariuszem firmy jest Dom Development B. V., z siedzibą w Rotterdamie, w którego posiadaniu znajduje się 63,10 proc. akcji.??
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA